Pasemka ombre, a balejaż

Pasemka, balejaż ombrePasemka ombre, a balejaż. Pomysł na nowoczesną i efektowną fryzurę? Obecnie prawdziwym hitem są pasemka ombre. Ta koloryzacja polega na rozjaśnieniu końcówek bez zmiany koloru reszty włosów. Różnica między fryzurą typu ombre, a typowym balejażem polega przede wszystkim na tym, że ta pierwsza obejmuje tylko końce pasm.

Zalety Ombre

Taka stylizacja ma wiele zalet. Po pierwsze, jest bardzo naturalna. Włosy koloryzowane w ten sposób wyglądają jak muśnięte słońcem. Jest to znakomita opcja dla osób, które marzą o delikatnej, ale modnej przemianie.

Kolejną zaletą są niewielkie kosztach zabiegu - nie farbuje się całych włosów, ale jedynie końcówki. Rozjaśnia się je zazwyczaj o kilka tonów. Najbardziej optymalne są trzy lub nawet cztery tony, dla uzyskania mocniejszego efektu kontrastu. Łagodniejsze zestawienia polecane są osobom, które marzą o subtelniejszej zmianie. Na większe kontrasty decydują się panie, które chcą nadać swojej fryzurę wyrazistego charakteru.

Farbowanie ombre jest dobre na początek. Zazwyczaj każda kobieta ma pewne obawy przed pierwszym farbowaniem, nie wie, jak będą prezentowały się włosy, czy nie ucierpi na tym ich kondycja. Ombre jest delikatną wersją koloryzacji i z pewnością sprawdzi się w przypadku pewnego rodzaju próby, zarówno dla samych kosmyków jak i kobiety, która nie jest do końca przekonana do całościowej zmiany koloru.

To jednak nie koniec zalet. Wiele kobiet rezygnuje z pełnej koloryzacji, ponieważ obawia się zniszczenia włosów oraz konieczności powtarzania zabiegu poprzez farbowanie odrostów. W przypadku ombre nie musi mieć takich obaw. Koloryzacja ombre ta nie niszczy włosów. Nie ma również konieczności farbowania odrostów, ponieważ nie zmieniamy koloru włosów u nasady. Kolejną zaletą takiej fryzury jest duża dowolność. Każda kobieta sama może zadecydować jaką długość włosów chce rozjaśnić. Można zdecydować się na same końcówki lub kilkanaście centymetrów włosów. Pozwala to na wykonanie stylizacji na kosmykach różnej długości, zarówno tych bardzo długich jak i pasmach, sięgających zaledwie do ramion.

Rodzaje Ombre

Ombre klasyczne polega na rozjaśnieniu końcówek z zachowaniem naturalnego koloru pozostałych pasm. Modne jest również pastelowe ombre, z kolorowymi pasemkami włosów. Jest szczególnie lubiane przez osoby młode, poszukujące wyrazistego stylu. Znane jest również Brown Ombre, bazujące na końcówkach w kolorze brązu i Ombre Mokka, gdzie kolor końcówek zbliżony jest do odcienia kawy z mlekiem.

Pasemka na włosach każda kobieta może zrobić samodzielnie w domu. Niezbędne są do tego celu utleniacz, farba w kolorze blond lub innym oraz folia aluminiowa do zawijania końcówek.

Lidia Kowalska
Wizażystka, blogerka, pasjonatka stylu i urody, a przede wszystkim żona i mama.

Komentarze

Majka
Jedni mówią że pasemka na włosach ombre wyszły już z mody, a inni mówią, że są nadal na topie... A ja mówię, że dobrze wykonane wyglądają zawsze ładnie :)