Ładna dziewczyna - pewna siebie i atrakcyjna - jak nią zostać?

ładna, atrakcyjna dziewczynaKażda dziewczyna, kobieta pragnie być ładną, atrakcyjną w oczach innych, zarówno innych kobiet, jak i oczywiście mężczyzn. Pozwoli jej to poczuć się wyjątkowo, wyróżnić się oraz podniesie samoocenę. Jak być ładną, atrakcyjną i pewną siebie dziewczyną?

Garść porad: jak być ładną, pewną siebie i atrakcyjną dziewczyną?

Poniżej 10 porad dla każdej kobiety.

1. Atrakcyjny wygląd - zgrabna sylwetka
Zacznijmy od wyglądu fizycznego, a dokładniej od zgrabnej sylwetki. Aby kobieta czuła się atrakcyjna, warto dołożyć starań, aby sylwetka prezentowała się jak najlepiej. Warto dbać o odpowiednią dietę, nawodnienie organizmu, ale i dobór kosmetyków, które pozwolą nam zadbać o swoje ciało, aby prezentowało się jak najlepiej.

2. Modne ubrania, podkreślające sylwetkę
Gdy zadbamy już o sylwetkę, warto postawić na modne ubrania, które podkreślą jej atuty. Każda z kobiet powinna wybrać się na zakupy albo przynajmniej na spacer do sklepów, co pozwoli na oglądanie i przymierzanie.

3. Zadbana fryzura i dłonie
Dla każdej kobiety ważnych jest wiele elementów jej stylizacji, w tym włosy i dłonie. Fryzura powinna być odpowiednia, podkreślać atuty oraz ukrywać mankamenty twarzy. Dla wielu kobiet istotne jest również to, aby włosy były łatwe w układaniu oraz zadbane, tutaj kluczem do sukcesu są odpowiednio dobrane kosmetyki. Kolejne kwestia to kobiece dłonie. One również powinny być zadbane, wypielęgnowane, z odpowiednio wybranym manicure. Dla niektórych kobiet ideałem będzie klasyka w postaci czerwonej emalii, inne wolą delikatny frencz manicure, a jeszcze inne lubią eksperymentować. Chętnie więc zdecydują się na modne pastele, intensywne barwy, ale i ciekawy manicure ombre.

4. Promienna cera i naturalny makijaż
Od fryzury i dłoni przejdźmy do twarzy, kobieta powinna dbać o swoją cerę, dokładać starań, aby była czysta, promienna oraz naturalna. Tutaj również warto zainwestować w dobrej jakości i odpowiednio dobrane kosmetyki, pozwalające na jak najlepszą dbałość o cerę, która - zmęczona codziennym makijażem - może wyglądać na zmęczoną. Kolejna kwestia to właśnie makijaż. Wiele kobiet uważa, że im więcej tym lepiej. Nie jest to poprawne rozumowanie, ponieważ przytłoczenie cery nadmiarem kosmetyków na pewno jej nie posłuży, a i nas oddali od efektu naturalności. Ładna dziewczyna nie musi się malować: kto jednak z nas nie musi ukrywać mankamentów cery? Warto jednak robić to naturalnie i przy minimalnej ilości "pomocników". Zacznijmy od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy, następnie wklepujemy odpowiednio dobrany krem (najlepsze są kremy do cery mieszanej, ale i kosmetyki nawilżające). Następnie przystępujemy do tuszowania wyprysków i innych niedoskonałości, makijażu oczu i ust, warto wybrać tutaj sypki puder, ewentualnie róż i rozświetlacz. W ciągu dnia nie warto przesadzać z ilością kosmetyków, dobrym rozwiązaniem jest podkreślenie naturalnej, kobiecej urody. Więcej swobody można dąć sobie podczas wykonywania makijażu wieczorowego.

5. Zdrowy tryb życia: sen, dieta i sport
Kolejna kwestia to coś dla ciała i ducha, a mianowicie - zdrowy styl życia. Warto pamiętać o tym, aby zapewniać swojemu organizmowi odpowiednią dawkę snu, minimum 7 godzin w ciągu dobry, najlepiej w godzinach od 22.00-23.00 do 6.00-7.00. W tym czasie sen jest najbardziej efektywny. Spać powinniśmy w ciemnym pomieszczeniu, wcześniej odpowiednio wywietrzonym, w temperaturze 18-22 stopni, ubrani w wygodny, niekrępujący ruchów strój. Godzinę, a najlepiej dwie przed snem należy zaprzestać użytkowania sprzętu elektronicznego, zwłaszcza telefonów. Szkodliwe promieniowanie może skutecznie utrudnić nam zasypianie oraz relaksujący sen. Kolejna kwestia to zdrowa, zbilansowana dieta, opierająca się o warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, nabiał oraz zdrowe tłuszcze. Mięso wybierajmy 3-4 razy w tygodniu, najlepiej drób oraz wysokiej jakości wieprzowinę czy wołowinę 1-2 razy w tygodniu. Często jadajmy ryby, bogate są w cenne kwasy, a także witaminy oraz mikro- i makroelementy. Pamiętajmy, aby pić wodę, naturalne soki oraz koktajle, unikajmy mocnej kawy, herbaty i innych używek. Kolejna kwestia to sport. Aktywność fizyczna jest wskazana w każdym wieku, o umiarkowanej i dostosowanej do swojego stanu powinny pamiętać nawet ciężarne. Chociaż w wielu przypadkach dziewczyna uprawiająca sport nie czuje się ładna: jest zmęczona, spocona, nie zawsze modnie i elegancko ubrana: korzyści płynące z aktywności fizycznej wpływają pozytywnie zarówno na ciało, jak i umysł.

6. Akceptowanie siebie w całości
Przechodzimy do kwestii typowo psychicznych, a dokładniej samoakceptacji. Każdy z nas ma na swój temat jakieś zdanie, jedni lubią siebie, inni mniej. Kluczem do poczucia bycia atrakcyjną dziewczyną jest zaakceptowanie siebie, ze swoimi zaletami i wadami. Pozwoli nam to poczuć się dobrze nie tylko w swoim ciele, ale też samemu ze sobą. Postaraj się również polubić samotność: ludziom dobrze jest z innymi, gdy nauczą się cieszyć najpierw swoim towarzystwem.

7. Pozytywne nastawienie do świata
Kolejna kwestia to nastawienie do świata. Wiele osób traci na tym, że innym wydają się onieśmieleni lub smutni. Pokaż, że pozytywnie podchodzisz do życia, że cieszysz się z drobnostek, a nawet niepowodzenia potrafisz przekuć w sukces. Zapoznaj się z zasadami psychologii pozytywnej i przekonaj się, że piękno to nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również to, co mamy w środku i co myślimy o życiu. Ludzie optymistycznie nastawieni do świata jawią się jako bardziej sympatyczni i przez to… o wiele bardziej atrakcyjni!

8. Otwartość na innych
Warto otworzyć się również na innych ludzi, jako atrakcyjne postrzegane są dziewczyny śmiałe, otwarte, aktywne i pewne siebie. Nie wstydź się odezwać w towarzystwie, nawet, gdy powiesz coś niestosownego: obróć to w żart, pokaż, że masz dystans do siebie i poczucie humoru. Innych ludzi traktuj z szacunkiem, bądź osobą asertywną, wystrzegaj się nadmiernego krytykowania, wypominania.

9. Ciekawe hobby i plany do zrealizowania
Ładne i atrakcyjne dziewczyny stają się często inspiracją dla innych. Aby nią zostać, musimy im czymś zaimponować. Warto mieć więc ciekawe pasje, interesujące hobby, coś, co wyróżni nas na tle innych. Godne podziwu są również ambitne plany i marzenia, które powoli realizujemy.

10. Pewność siebie i naturalny uśmiech
I na koniec prosta, ale jakże ważna rada: chcesz być ładna? Bądź sobą! Epatuj pewnością siebie (byle nie przesadnie) i uśmiechaj się: naturalnie, pięknie, szczerze. Uśmiech to Twoja najpiękniejsza ozdoba.

Powyższe porady odnoszą się zarówno do wyglądu zewnętrznego, jak i życia wewnętrznego, psychicznego.

Jeśli chcesz być ładną dziewczyną w oczach innych pamiętaj, że kwestie wizualne to jedno, ale bardzo ważne jest również to, jakimi ludźmi jesteśmy i co sobą reprezentujemy.

Wygląd to niejako opakowanie, coś co widzimy jako pierwsze, co przykuwa naszą uwagę. Ładna dziewczyna powinna być więc zadbana, dobrze ubrana, schludnie uczesana. Urodę podkreślać może delikatny makijaż. Bardzo istotne jest jednak to, jaką jest osobą, jakie wartości wyznaje, co myśli o sobie oraz jak traktuje innych ludzi.

Lidia Kowalska
Wizażystka, blogerka, pasjonatka stylu i urody, a przede wszystkim żona i mama.

Komentarze