Wieszak na ubrania - praktyczny mebel do małego i dużego przedpokoju

Wieszak na ubraniaNiezależnie od tego, czy potrzebujesz klasyczny wieszak na ubrania, czy minimalistyczny w formie haczyków na ścianę, musisz pamiętać o funkcjonalności oraz wygodzie użytkowania. Podpowiadamy, czym kierować się podczas wybierania wieszaka na ubrania do przedpokoju, bo - jak się okazuje - jest on niezbędny w każdym domu.

Wieszak na ubrania i inne meble, czyli czas na aranżację przedpokoju

Przedpokój to wbrew pozorom jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu, więc powinniśmy się nieco przyłożyć do jego aranżacji. Dlaczego? Przede wszystkim jest miejscem, do którego w pierwszej kolejności wchodzimy my i nasi goście. Warto zatem zadbać o dobre wrażenie oraz funkcjonalność.

W przedpokoju absolutnym must have jest pojemna szafa na ubrania, gdzie na górnych półkach umieścimy także rzadko używane przedmioty, na przykład walizki, torby czy obuwie po sezonie. Stanie się ona jeszcze praktyczniejsza, gdy jedno skrzydło posłuży jako lustro. Wówczas nie musimy już szukać wolnego kawałka ściany, by je powiesić.

Kolejną sprawą jest szafka na buty, która uporządkuje obuwniczy chaos i zapewni każdej parze właściwe warunki. Niektóre modele występują razem z wygodnym siedziskiem.

Na koniec nie może zabraknąć jeszcze wieszaka na ubrania. Wbrew pozorom to mebel, który zmieści się nawet do bardzo małego przedpokoju. A powinien się tam obowiązkowo znaleźć, gdyż do szafy nie schowamy przecież mokrych okryć wierzchnich czy kurtek oraz płaszczy gości.

Wieszak na ubrania

Wieszaki do przedpokoju - wolnostojące czy ścienne?

Stojąc przed wyborem wieszaka na ubrania, trzeba dobrze zastanowić się, ile mamy dostępnego miejsca oraz czy preferujemy wieszak wolnostojący, czy może ścienny. Pierwszy wariant sprawdzi się w dużych i przestronnych przedpokojach, gdzie nie ma ryzyka potykania się co chwilę czy przestawiania go z kąta w kąt. Stojak na ubrania występuje w najróżniejszych kolorach i motywach - od drewnianych, przez metalowe, futurystyczne, przez stylizowane i mocno zdobione - ale pomieści stosunkowo niewiele.

Natomiast wieszak na ubrania ścienny jest zdecydowanie bardziej uniwersalny i nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować go nawet w niewielkim pomieszczeniu. Nie zajmuje miejsca na podłodze ani nie musimy obawiać się, że wywróci się pod ciężarem ubrań. Najważniejsze jest zastanowienie się, ile wieszaków jest nam potrzebnych. Te mogą być umieszczone na jednym poziomie lub na dwóch, niczym w szkolnej szatni. Równie istotne jest też przemyślenie wysokości, na jakieś znajdzie się ów wieszak na ubrania. Weźmy pod uwagę, że niektóre modele posiadają dodatkową górną półkę, na której położymy czapkę, szalik, rękawiczki bądź parasol.

Nowoczesne i eleganckie wieszaki od Górna Półka

Jesteś na etapie urządzania swojego wnętrza? A może czeka Cię remont i szukasz inspiracji oraz nowych mebli? Zdecydowanie powinieneś zapoznać się z ofertą sklepu Górna Półka. Znajdziesz tutaj wieszaki na ubrania do przedpokoju z mniejszą i większą liczbą haczyków oraz dodatkami, na przykład panelem ściennym i półką na akcesoria. Każdy z nich występuje w różnych kolorach i wykończeniach. Dodatkowo ta polska marka szanuje prawa środowiska naturalnego, czego przykładem jest między innymi ponowne wykorzystywanie odpadów poprodukcyjnych, tak aby nie zostawały niepotrzebne resztki i żeby nic się nie zmarnowało.

Wieszak na ubrania bardzo się przydaje, o czym można szybko się przekonać, wprowadzając do nowego domu. Dokładnie wymierz ścianę, zaplanuj miejsce i wybierz mebel od sprawdzonego producenta, dzięki czemu możesz być pewny nie tylko świetnego designu, ale i wysokiej jakości.

Komentarze