Tatuaże na bicepsie - wzory, napisy, trendy. Tatuaż na bicepsie od wewnątrz

Tatuaż napis na bicepsie od wewnątrzJak wynika ze statystyk, najwięcej panów wykonuje swój pierwszy tatuaż na bicepsie. Panowie w ten sposób podkreślają swoje mięśnie i zwracają na nie uwagę. Nie jest tajemnicą, że faceci lubią czuć się silni i męscy, a nic tak nie podkreśla ich męskości, jak pięknie wyrzeźbione ciała. Duży biceps to duma każdego z nich, bez względu na wiek, pochodzenie społeczne czy wykonywany zawód.

Kobiety chcąc podkreślić swoją figurę noszą push-upy i taliowane stroje. A panowie? Panowie tatuują bicepsy. Dziarki w tym miejscu nosili starożytni wojownicy, marynarze, artyści, gangsterzy, mafijni szefowie, a teraz noszą go również lekarze, prawnicy i biznesmeni. Profesjonalnie wykonane tatuaże wdarły się na dobre do popkultury i są powszechnie akceptowaną formą zdobienia ciała.

Tatuaż na bicepsie jest nierozerwalnie związany z dawnym podziałem ról i wizerunkiem mężczyzny jako myśliwego - silnego faceta, który o poranku wyruszał na polowanie, żeby zapewnić pożywienie dla swojej rodziny. To wówczas wykształcił się stereotyp, że mężczyzna powinien być silny, twardy. Już wtedy "samcem alfa" i przywódcą plemienia zostawał najsilniejszy przedstawiciel płci męskiej.

Duży, ładnie wyrzeźbionym biceps jest atrybutem silnego mężczyzny. Jeśli podkreśli się go piękną dziarką, to przyciągnie spojrzenia płci pięknej i zazdrosnych kolegów. Zatem można postawić tezę, że zamiłowanie do tatuaży na bicepsie to nic innego jak prężenie mięśni. Zobaczcie jakie męskie tatuaże na biceps są najpopularniejsze, jaki wzór wybrać oraz dlaczego kobiety nie powinny sobie w tym miejscu robić dziarki.

Dlaczego mężczyźni tatuują najpierw bicepsy?

Duże pięknie wyrzeźbione bicepsy są domeną mężczyzn, zarówno tych, którzy całe dnie spędzają za biurkiem, a wieczorem odwiedzają siłownię, jak i tych, którzy pracują fizycznie. Większość panów albo ma ładny biceps, nad nim właśnie pracuje albo też o nim marzy. Z tego powodu pierwszą i najczęściej tatuowaną częścią męskiego ciała są właśnie bicepsy, po części ze względu modę, a po części z próżności. Pięknie umięśnione ramiona i przedramiona panowie podkreślają malowidłami na skórze, które przyciągają spojrzenia.

Tatuaże na bicepsie

Ponadto biceps jest doskonałym miejscem na pierwszą dziarkę, ponieważ łatwo jest go ukryć, co sprawia, że okres gojenia się, a także późniejsze życie z taką ozdobą jest znacznie łatwiejsze. Można go ukryć bez najmniejszego problemu pod rękawem t-shirta, białą koszulą, marynarką i każdym innym strojem męskim. A to duży plus, ponieważ można go eksponować tylko wówczas kiedy chcemy, nie musimy w pracy znosić ciekawskich spojrzeń szefa czy konserwatywnych klientów. Jest to więc jedno z neutralnych miejsc na zrobienie tatuażu.

Dlaczego tatuażyści polecają biceps częściej niż inne części ciała?

Biceps to mięsień, który u mężczyzn pracuje prawie przez całe życie. Panowie wykonują pracę fizyczną, jeśli nie zawodowo, to w domu - właśnie do panów należą obowiązki domowe wymagające siły. Począwszy od odkręcania słoików i koszenia trawnika przez cały szereg innych zajęć, aż po przesuwanie mebli czy drobne domowe remonty. Za każdym razem, kiedy mężczyźni wykonują te obowiązki ich bicepsy pracują, więc skóra na nich jest bardziej sprężysta, a same mięśnie znacznie później wiotczeją.

Pierwsze tatuaże na bicepsach w popkulturze

Pierwsze studio tatuażu powstało w Londynie w 1870 roku i to w nim powstawały pierwsze dziarki na umięśnionych bicepsach. Czarno-białe, ręcznie nakłuwane malowidła zdobiły umięśnione męskie ciała, jednak nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Przez pierwsze dwie dekady dekoracja bicepsa kosztowała fortunę, a mimo to nie brakowało chętnych. To wówczas tatuaże na dobre wdarły się do popkultury i zostały rozpowszechnione w Europie i za oceanem. Już dwie dekady później, kiedy zaczęto je wykonywać maszynką i cały proces trwał znacznie krócej, a więc i ceny stały się bardziej przystępne, tatuowanie męskiego ciała, głównie bicepsów wdarło się do popkultury.

Wzorzysty tatuaż na bicepsie
Tatuaż na bicepsie

Dlaczego panie powinny unikać tatuażu na bicepsie?

Jak każda dekoracja, ta również podkreśla część ciała, na której się znajduje. W przypadku szczupłych bardzo kobiecych ramion nie ma przeciwwskazań, jednak panie z szerokimi barkami i rozbudowanym lub nie najszczuplejszymi bicepsem powinny unikać jego tatuowania. Panowie wykonują dziarki na tej części ciała, żeby ją optycznie powiększyć, podkreślić masywną budowę ciała. Jeśli więc nie chcesz wyglądać jak kulturystka, wybieraj minimalistyczne motywy, a duże tattoo story ewentualnie wykonaj na innej części ciała.

Męskie tatuaże trendy, które dyktują wojny i przewroty polityczne

Kobiety podejmując decyzję o tatuażu najczęściej kierują się względami estetycznymi, chęcią upamiętnienia jakiegoś zdarzenia. A mężczyźni? Panowie jak wiadomo lubią stroszyć piórka, ale w męskim stylu, jeśli robią tatuaż to taki, który podkreśli ich męską urodę, podbuduje ich ego i będzie powodem do dumy jak sportowe auto czy ośmiopak na brzuchu. Socjologowie zaobserwowali na przestrzeni lat ciekawe zjawisko. Moda na męskie tatuaże nabiera na sile w sytuacjach zagrożenia. Panowie znacznie częściej decydują się na dziarki w widocznych miejscach, takie, które podkreślają lub wręcz "rysują" ich rzeźbę, kiedy w ich kraju lub w państwie ościennym wybucha konflikt, rewolucja lub przewrót polityczny. Nie wiadomo, czy chcą czuć się silniejsi i bardziej męscy na wypadek, gdyby musieli chwycić za broń, czy też w sytuacji zagrożenia chcą spełnić skrywane marzenia, na wypadek, gdyby sprawy się skomplikowały. Zjawisko to zaobserwowano w wielu krajach na przestrzeni kilkunastu ostatnich dekad, a sami zainteresowani, nie są w stanie wyjaśnić, dlaczego właśnie w tym momencie się zdecydowali na ten krok. Ponadto wybierają częściej w niespokojnych czasach wojownicze i demoniczne motywy, zupełnie jakby chcieli obudzić drzemiącego w sobie wojownika. Eksperci nie mają wątpliwości, że w sytuacji zagrożenia męska podświadomość dochodzi do głosu, a uśpiony w nich wojownik zaczyna się budzić i jest postawiony w stan gotowości.

Męskie tatuaże na bicepsach, czyli więzienna moda, która stała się sztuką

Zanim tatuaż na bicepsie stał się sztuką zdobienia ciała był znakiem rozpoznawczym osób, które miały problemy z prawem. W zakładach karnych powstawały dziarki, które były czasem misternie wykonanymi dziełami sztuki. Były one taż powodem zaszufladkowania osób z tatuażem  jako kryminalistów. Więzienne tatuaże bardzo często miały zaszyfrowany kod, ukryty pod malowidłami, który potrafiły rozszyfrować tylko osoby z danego kręgu. Takie tatuaże informowały o tym na jakim szczeblu więziennej społeczności dana osoba się znajdowała, czy była osoba lubiana, itp.

Tatuaż smok
Tatuaż smok na bicepsie

W Polsce prawdziwy rozkwit w tek dziedzinie nastąpił w latach 90, najpierw wśród rockmanów, punk rockowców i heavy metalowców, gdzie dużą rolę odegrały gwiazdy show-biznesu, a potem wśród młodzieży. Obecnie tatuaż na ciele nikogo już nie dziwi, nie bulwersuje. Dziarki dawno już przestały być kojarzone z więzienną sztuką zdobienia ciała i znakowania w tamtejszej społeczności. Obecnie traktujemy tatuaże jako sposób na wyrażenie siebie, uwiecznienie ważnych wydarzeń w życiu lub sposób na poprawienie albo podkreślenie urody. Przed zrobieniem sobie tatuażu warto zapoznać się z ciekawym artykułem pt.: "Znaczenie i symbolika tatuaży" opublikowanym w serwisie Modny Duet i sprawdzić co oznacza wybrany motyw.

Tatuaże 3D na bicepsach

Motywy 3D na bicepsie to nowy trend, który cieszy popularnością zaledwie od kilku lat i wymaga znalezienia naprawdę dobrego tatuażysty. Umiejętnie wykonana dziarka jest wprawiania w ruch przy każdym ruchu mięśni. Niektórzy decydują na motywy zwierzęce inni na techniczne jak np. fragmenty maszyny, których tryby lub ruchome części zmieniają pozycję przy najmniejszym ruchu ręką. Od takich malowideł aż trudno oderwać wzrok, mogą one być w czerni lub odcieniach szarości w nawiązaniu do stali. Wśród motywów zwierzęcych dużą popularnością cieszą się węże, jaszczurki i potężne ptaki, które wyglądają bardzo realistycznie.

Co odważniejsi mężczyźni decydują się na ogromne malowidła obejmujące część łopatki, ramię i biceps, które również są wprawiane w ruch siłą mięśni. Są to najczęściej motywy zwierzęce z przedstawicielami dużych gatunków fauny jak słonie, wilki. Im większy i bardziej rozbudowany jest biceps, tym więcej możliwości ma tatuażysta. Jednak wykonanie takiego malowidła można powierzyć tylko prawdziwemu artyście w tej dziedzinie, który nie tylko pięknie rysuje - powinien on również wiedzieć, w jaki sposób pracują mięśnie bicepsu, żeby malowidło poruszało się w realistyczny, a nie karykaturalny sposób.

Modne motywy męskich tatuaży na bicepsy

Tatuaże na bicepsie od wewnątrz

Inspiracje z https://pl.pinterest.com

W zależności od miejsca, które chcemy ozdobić, do wyboru mamy różne motywy i wzory, w przypadku tych na dedykowanych na biceps najpopularniejsze, a jednocześnie najpiękniejsze są:

  • Słoń na bicepsie - będzie się poruszał z gracją, a umiejętnie wykonany będzie bardzo realistycznym dziełem sztuki. Kiedyś takie dziarki wykonywano głównie w odcieniach czerni i szarości. Dzisiejsze są wielobarwne, często przedstawiają piękne egzotyczne krajobrazy ze słoniem w roli głównej.
  • Oko, które mruga - kiedy tylko zostanie poruszony biceps, to dziarka bardzo realistyczna i w dużym powiększeniu. Niektórzy oprócz źrenicy i powiek decydują się jeszcze na obraz odbijający się w oku. Choć jest to na pierwszy rzut oka prosty motyw, wymaga dużo precyzji i wprawnej ręki tatuażysty. Nie bez znaczenia jest również dobór kolorystyki i umiejętne łączenie barw. Jeśli nie pożałujecie na tatuażystę, na waszym bicepsie pojawi się obraz, od którego nie będzie można oderwać wzroku.
  • Bijące serce - jednak to prawdziwe, a nie jego symbol, to nieco anatomiczny wręcz medyczny tatuaż, prezentuje się bardzo dobrze. Umiejętnie usytuowany na bicepsie będzie wyglądał jak prawdziwe bijące serce, poruszał się przy każdym nawet najdelikatniejszym ruchu ręką. Obraz można dodatkowo opatrzyć ważną datą lub imieniem ważnej dla osoby lub osób.
  • Sowa, orzeł lub inny duży majestatyczny ptak - malowany na umięśnionej męskiej ręce będzie poruszał skrzydłami, głową lub dziobem. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcecie uzyskać i umiejętności osoby, której powierzyliście to zadanie.
  • Żyrafa na bicepsie - wygląda równie uroczo co pięknie, może poruszać długą szyją lub uszami. Bez względu na to, jaka jej część będzie wprawiana w ruch, jest to jedna z dziarek która zawsze wygląda dobrze. Precyzyjna, daleka od demonicznych i tajemniczych motywów i zwyczajnie ładna.
  • Naga kobieta - to motyw bardzo długo kojarzący się z więziennymi tatuażami, teraz pojawia się w nowoczesnej odsłonie. Piękna, zgrabna w odcieniach szarości, namalowana na bicepsie może z gracją tańczyć, uwodzicielsko poruszać biodrami lub zmieniać mimikę twarzy. Jest to motyw wart uwagi, ale bardzo trudny do realizacji, dlatego też wybór studia tatuażu nie powinien być przypadkowy.
  • Anioł lub diabeł - te dwa przeciwieństwa równie często zdobią męskie ramiona i przedramiona. Wykonane na solidnie rozbudowanym bicepsie wyglądają bardzo realistycznie.
  • Wilk, niedźwiedź i duże dzikie koty - realistycznie przedstawione i wprawione w ruch przyciągają spojrzenia, budzą respekt i zachwycają.
  • Smok - to kolejna propozycja dla szukających wzoru tatuażu na biceps. W tym wypadku możliwości jest nieskończenie wiele. Czarno-biały, kolorowy lub naprawdę wielobarwny. Chiński, surrealistyczny lub demoniczny. Każdy z nich wygląda naprawdę pięknie i zawsze przyciąga spojrzenia.
  • Róża, serce i ciernie w różnych konfiguracjach to jeden z bardziej popularnych motywów w tym miejscu. Ma wiele znaczeń w zależności od kolorystyki i ułożenia, ale zawsze krąży wokół miłości, szczęśliwej, spełnionej lub tej, która przysporzyła wiele cierpienia.
  • Róża wiatrów - kompas dawnych żeglarzy, tatuaż talizman, który gości na męskich bicepsach od zarania dziejów. Najczęściej panowie wykonują go przed daleką wyprawą lub mentalną podróżą i rozstaniem z ukochaną osobą, do której chcą wrócić. Innym powodem, dla którego jest on wykonywany to poszukiwanie swojego miejsca na świecie, dosłownie i w przenośni. Może to być poszukiwanie miejsca, w którym chcemy zapuścić korzenie, domu lub osoby, z którą każde miejsce na ziemi będzie naszym domem.
  • Tatuaż z czaszką - to dosyć oklepany temat, ale możliwości kreowania i tworzenia tego motywu jest wiele. Nieco przerażający, ale można go ozdobić sercem, różą lub cierniami.
  • Tatuaż sztylet - to coś dla prawdziwych twardzieli, którzy nie szukają skomplikowanych wzorów, a jedynie takiego, który podkreśli ich waleczny charakter. Minimalistyczny, prosty i bardzo męski.
  • Tatuaż bransoletki i rękawy - czyli pomalowanie całego bicepsa a czasem całej ręki, aż po dłoń, to propozycja dla tych, którzy chcą zmodyfikować istniejące już dziarki i połączyć w jedną. Jako pierwsza dziarka jest najczęściej odradzany, ponieważ niewiele można z nim zrobić, kiedy nam się znudzi.
  • Tatuaż napis - najczęściej jest on wykonywany w obcym tajemniczo wyglądającymi alfabecie lub w naszym języku, ale bardzo nietypową czcionką, dzięki której jest on owiany szczyptą tajemnicy i nie można go zbyt szybko rozszyfrować.
  • Sentencja na bicepsie - to najczęściej długi napis składający się z kilku wyrazów, który na innej partii ręki mógłby się nie zmieścić.
  • Tatuaż z krukiem - to znak rozpoznawczy życiowych wojowników, pewnych siebie macho, którzy chcą pokazać swojemu światu, że pewnie kroczą przez życie i z łatwością pokonują każdą przeszkodę. Symbolizuje on również życiową mądrość, wierność, szczerą miłość i oddanie. Niektórzy wierzą, że kruk na parapecie zwiastuje kłopoty, a sam ptak kiedyś był symbolem śmierci. Osoby, które noszą taką dziarkę dają światu do zrozumienia, że są oddanymi przyjaciółmi i wiernymi kochankami, ale zranieni lub zdradzeni mogą być niebezpieczni. Lepiej być ich przyjacielem niż wrogiem.

Czy tatuaż na bicepsie boli?

Biceps, mimo że jest mięśniem, nie jest szczególnie unerwiony dlatego wykonanie na nim tatuażu nie jest bardzo bolesne. Wprawdzie nie należy do przyjemności, ale są bardziej unerwione miejsca jak chociażby kostki, szyja, plecy czy łydki. Warto jednak pamiętać, że każdy ma inny próg bólu i jedni mogą znieść tatuowanie tego miejsca bez problemu, a inni będą się skręcać z bólu.

Lidia Kowalska
Wizażystka, blogerka, pasjonatka stylu i urody, a przede wszystkim żona i mama.

Komentarze