Tatuaż dla par - minimalistyczny, daty, wspólne tatuaże dla pary

Tatuaże dla parTatuaż jest wieczną ozdobą na ciele, to coś więcej niż biżuteria. Dzięki niemu możemy przekazać to, co dla nas ważne. Możemy nieść przesłanie, które jest cały czas z nami, jest… na naszym ciele. Atramentowe dekoracje i różnorodne symbole wiele osób dumnie nosi oraz pokazuje. Zdarzają się też inni, którzy umieszczają je w miejscu ukrytym, którego nie zauważą osoby postronne. Dowiedz się, jakie są najciekawsze i najpiękniejsze tatuaże dla par?

Na tytułowe wzory decyduje się wiele zakochanych osób, aby ogłosić światu swoją miłość lub zrobić prezent ukochanej osobie - jednak warto zadać sobie pytanie, czy i dlaczego warto je robić?

Tatuaż - czym jest i czy warto go robić?

Jest to ozdoba, pewnego rodzaju dekoracja naszego ciała - jednak jest pamiątką na całe życie. Warto więc zastanowić się, czy będzie on dla nas odpowiedni za kilka/kilkanaście lat. Dziarka jest zabiegiem, polegającym na wprowadzeniu czarnego lub kolorowego tuszu do skóry właściwej w celu zmiany jej pigmentu. W ten sposób na naszym ciele powstaje oryginalny obraz czy napis. Mogą być one minimalistyczne, ale również bardzo rozbudowane, mogą tworzyć całe zestawienia na naszym ciele. Takie atramentowe malunki mogą zdobić wiele miejsc, choć zwykle zaleca się konsultację lekarską przed wykonaniem ich w miejscach szczególnie wrażliwych i delikatnych. Bardzo istotną kwestią jest fakt, iż nie należy wykonywać tatuaży na skórze uszkodzonej. Czasami jednak mogą skutecznie zakryć nieestetyczne blizny.

Dlaczego tatuujemy się?

Atramentowe wzory robimy z różnych powodów:

 • jesteśmy ciekawi,
 • chcemy tej ozdoby,
 • mamy cel w tym, co robimy,
 • chcemy mieć na ciele wyjątkowy symbol czy napis.

Dziarka jest formą wyrażenia siebie - tego, co jest dla nas istotne, możemy za jego pomocą pokazać, jakie osoby są dla nas ważne oraz upamiętnić te, których nie ma już wśród nas. Warto tutaj wspomnieć, że atramentowe malunki mogą:

 • być symbolem naszej siły, odwagi;
 • wyrażać nasze zainteresowania;
 • wskazywać, w jakim kierunku chcemy się rozwijać;
 • dotyczyć naszego życia prywatnego, zawodowego, a nawet duchowego.

Bardzo często na wykonanie dziarek decydują się także zakochane osoby. Chcą w ten sposób stworzyć niejako wieczną pamiątkę dla swojej miłości. Co mogą wytatuować sobie zakochani? Na jaki można zdecydować się z chłopakiem/dziewczyną, mężem/żoną?

Tatuaże dla par: minimalistyczne, wspólne, klasyczne, z przesłaniem

1. Imiona osób ukochanych

Najprostszym, ale jednocześnie klasycznym motywem o niezwykle wyrazistym przekazie jest imię lub pseudonim ukochanej osoby. Za każdym razem, gdy spojrzymy na nasz atramentowy malunek przypominamy sobie o niej/nim, o tym, jak bardzo ją/jego kochamy i jak bardzo ona/on kocha nas. Zadbajmy o to, aby imię było wykonane estetyczną oraz czytelną czcionką - doskonale sprawdzają się czcionki imitujące pismo pisane ręcznie. Zrezygnujmy z nadmiaru ozdobników, może okazać się bowiem, że nasze dzieło będzie nieczytelne. Możemy także połączyć nasze imię z imieniem ukochanej osoby, które to zostaną ciekawie połączone, np.: zespojone wspólną literą lub będą w ciekawy sposób połączone. Możemy także wykorzystać imię ukochanej osoby oraz wspólnych dzieci - taki tatuaż dla par jest symbolem miłości do najbliższych nam osób. Imię bliskiej osoby możemy nosić dumnie na nadgarstku, ręce, ramieniu, a także w bardziej intymnym miejscu (np.: na plecach bądź też szyi). Taka dziarka może być wspaniałym prezentem dla bliskiej nam osoby, np.: z okazji jej urodzin czy naszej rocznicy. Pamiętajmy jednak, że takie atramentowe dzieło z imieniem ukochanej osoby jest pamiątką na całe życie, warto decyzję tą dobrze przemyśleć, aby była ukoronowaniem długotrwałego i głębokiego związku, a nie przelotnej znajomości o niepewnej przyszłości.

2. Serca/połówki serca

Symbol, który kojarzy się nam z miłością to serce. Z powodzeniem może stać się motywem tatuażu dla dwojga. Ciekawym pomysłem jest serce lub jego część, np.: połówki, które po zetknięciu naszych dłoni czy nadgarstków układają się w całość. To piękny symbol miłości, który dodatkowo podkreśla bliskość między nami. Serce możemy wytatuować sobie wszędzie, jednakże na nadgarstku lub przedramieniu będzie się prezentował najlepiej - szczególnie, gdy będzie połączony. W sercu możemy napisać imię ukochanej osoby lub nasze wspólne inicjały… Możliwości jest wiele, serce jest symbolem uniwersalnym i ponadczasowym.

Wspólny tatuaż dla par
Minimalistyczny tatuaż dla par - serce

3. Cytaty

Ciekawym pomysłem na tatuaż dla pary jest cytat. Zapewne każdy z nas ma jakieś motto życiowe lub cenne słowa, które chciałby widzieć na swoim ciele w postaci takiej pamiątki. Oczywiście warto odwołać się w cytatach do naszej miłości, podkreślić wagę i wyjątkowość łączącego nas uczucia. Przykładowe cytaty, idealne dla dwojga to na pewno:

 • "Gdzie jest miłość, tam jest życie" - Mahatma Gandhi;
 • "Miłość jest najwyższą siłą wszechświata, to ona wprawia w ruch gwiazdy" - Dante Alighieri;
 • "Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce" - Dr Davis Viscott;
 • "Kochać kogoś i być kochanym to najcenniejsza rzecz na świecie" - Nicholas Sparks;
 • "Kocham cię dziko, szaleńczo, nieskończenie." - Boris Pasternak, "Doctor Živago";
 • "Jestem z tobą wszędzie jeśli tylko myślisz o mnie." - Marek Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia";
 • "Z właściwą osobą każda chwila jest magiczna." - Król Lew;
 • "…ten, kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami." - Carlos Ruiz Zafón;
 • "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości" - Paulo Coelho, Alchemik;
 • "Miłość to głupota robiona we dwoje" - Napoleon Bonaparte;
 • "Wszystko, co w życiu zrozumiałem, zrozumiałem tylko dlatego, że kocham" - Lew Tołstoj;
 • 'Miłość jest jak światło gwiazd - nie umiera nigdy" - Harlan Coben.

Warto, aby cytaty, które chcemy posiadać w formie dziarki nie były zbyt długie, trudno je bowiem rozmieścić na ciele. Zwykle nie podaje się tutaj autora - jego inicjałów lub pseudonimu. Ponadto warto przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, iż minimalistyczny tatuaż dla par z cytatem powinien być łatwy do odczytania. Warto więc wybrać do tej ważnej sentencji np.: przedramię oraz przejrzystą czcionkę.

4.Ważne słowa

Dziarką może być również słowo lub zdanie - słowa które wyrażają to, co nas łączy, związane z miłością, np.: "Kocham Cię", "Jesteś dla mnie wszystkim", "Jesteś sensem mojego życia" itp. Mogą to być również odniesienia do ukochanej osoby: "Cały Twój", a u kobiety "Cała Twoja". Podobnie możemy postąpić ze słowami: "Tylko Twój/Twoja" lub w wersji angielskiej "Only You" albo "Na zawsze Twój/Twoja" lub w wersji angielskiej "Forever Yours" jak w znanej piosence rockowego zespołu Sunrise Avenue. Takie atramentowe dzieła pięknie prezentują się na nadgarstku, ramieniu, przedramieniu. Raczej nie wykonujemy ich w miejscach, które są często zakrywane przez odzież.

Tatuaż dla niej z napisem
Tatuaż dla niej z napisem "love"

5. Kolejna propozycja na tatuaż dla par... - uzupełniające się elementy

Bardzo ciekawym oraz oryginalnym pomysłem na tatuaż dla pary jest wymyślenie i stworzenie pamiątki w formie uzupełniających się elementów, na przykład - wspomnianych już wcześniej - połówek serca, ale również:

 • pasujące do siebie fragmenty puzzli;
 • słońce i księżyc;
 • kłódka i klucz;
 • dwie połówki głowy kwiatu/głowy zwierzęcia;
 • samiec i samica zwierzęcia;

Możliwości jest wiele, wszystko zależy od inwencji zakochanych, bardzo często osoba wykonująca nam dziarkę może podpowiedzieć, jakie wzory będą prezentowały się ciekawie. Jeśli decydujemy się na uzupełniające się elementy, warto je wybrać takie miejsce, abyśmy mogli je łatwo złączyć, np.: przykładając do siebie nadgarstki. Efekt jest niezwykły, a atramentowy wzór przybiera formę romantycznego symbolu naszego związku.

6. Węzły i kotwice

Kolejnym interesującym motywem są węzły. Węzeł symbolizuje nam stałość, spojenie czegoś, co było oddzielnie. Możemy to odnieść do naszego związku: dwie osoby stworzyły całość, relację, związek, coś, co można od dziś nazywać jednością. To piękny i uniwersalny symbol, który z pewnością przez lata będzie nam przypominał o tym, co nas połączyło. Kolejny pomysł to kotwice jako motyw atramentowej dziarki dla dwojga. Z czym kojarzą się nam kotwice? Z przybyciem po portu, stabilizacją, bezpieczeństwem, spokojem. To także symbol męskości, dobrym pomysłem jest więc kotwicy u mężczyzny, a u kobiety coś kojarzącego się z morzem oraz kobiecą delikatnością, np.: mewy.

7. Ying & Yang - propozycja na wspólny tatuaż dla niej oraz niego

W filozofii chińskiej istnieją dwie przeciwstawne sobie siły, które razem tworzą idealną całość - zupełnie jak w wielu związkach, prawda? Przeciwieństwa się przyciągają i razem tworzą wspaniały związek? W takim razie idealnym wyborem na tatuaż dla par jest symbol Ying i Yang, czarno-białych elementów, które razem tworzą koło.

 • Ying to czerń, symbolizuje księżyc, chłód, zimę, uległość, introwersję, to pierwiastek żeński - czarny symbol powinna więc wybrać kobieta
 • Yang z kolei to światło, słońce, siła, aktywność, lato, radość i ciepło, jest symbolem męskości oraz ognia. Ten element wzoru powinien więc znaleźć się na ciele mężczyzny. Znaki te możemy wytatuować praktycznie w każdym miejscu na ciele, doskonale wyglądają na karku czy nadgarstku.

8. Linie życia

Ciekawym pomysłem dla zakochanych jest także jest atramentowy wzór linii życia. Rysunek na ciele, który nawiązuje do bicia serca jest pięknym symbolem doceniania życia oraz cieszenia się z tego, co niesie. Bywa, że na taki malunek na ciele decydują się osoby, które wiele przeszły, np.: chorowały lub zetknęły się z traumą osobistą. Od tej pory cieszą się każdym dniem, ale pamiętają, że życie bywa trudne i należy z pokorą brać wszystko to, co niesie. Dla zakochanych ten symbol może mieć nieco inne znaczenie. Może oznaczać, że rytm naszego serca bije dla tej jednej, wyjątkowej osoby, ciekawym pomysłem jest umieszczenie w okolicy linii życia imienia czy inicjałów drugiej połówki. Linie życia doskonale prezentują się na nadgarstku, ale także w okolicy serca.

9. Znak nieskończoności - minimalistyczny a jakże trafiony...

Kolejny interesujący symbol to znak nieskończoności, wygląda jak pozioma ósemka i symbolizuje wieczność… To idealny symbol dla dwojga zakochanych, może bowiem określać czas trwania ich miłości. Znak nieskończoności z powodzeniem można wytatuować w wielu miejscach naszego ciała. Z uwagi na niewielkie rozmiary najlepiej prezentuje się na nadgarstku. Taki tatuaż dla par z reguły jest minimalistyczny, ale doskonale nadaje się na pierwszą tego typu ozdobę.

Tatuaż dla niego - znak nieskończoności
Tatuaż dla niego - znak nieskończoności

10. Karta kier

Jaka karta z talii kojarzy się nam z miłością, zakochaniem? Oczywiście karta kier, której symbolem jest czerwone serce. Możemy zdecydować się na dowolną kartę kier, np.: asa, damę, króla - ale również na każdą kartę z dowolną liczbą, np.: symbolizującą miesiąc naszego poznania z ukochaną osobą. Ten tytułowy wzór w kształcie karty kier będzie doskonałą ozdobą dla zakochanych. Można zdecydować się na taki malunek na ramieniu, nadgarstku czy przedramieniu.

11. Idealny tatuaż dla par - data, która jest ważna dla zakochanych

Kolejny pomysł to wytatuowanie daty, która z pewnych względów jest dla zakochanych ważna. Może być to dzień pierwszego spotkania, pocałunku lub też dzień zaręczyn czy ślubu. Małżeństwa z dziećmi zwykle decydują się na datę narodzin dziecka, ale też nie trzeba ograniczać się tylko do jednej - można wybrać kilka istotnych dla naszego związku dat. Ciekawą opcją jest tutaj kartka z kalendarza. Taki tatuaż dla par - data będzie miał wyjątkową wymowę - zwłaszcza, gdy połączymy kilka ważnych dla nas wydarzeń. Będzie ponadto oryginalny, minimalistyczny oraz ponadczasowy.

12. Symbol, który jest ważny dla dwojga

Każda para jest wyjątkowa, ma za sobą wyjątkowe wydarzenia, chwile, pamiątki, które są symbolami wspólnego życia, łączącego ich uczucia. Z powodzeniem symbole te mogą stać się motywem atramentowych dziarek. Zastanówcie się, co symbolizuje więc Waszą miłość, co jest dla Was ważne. Być może to jakiś kwiat, który dostałaś od niego na pierwszej randce, być może to symbol miejsca, w jakim byliście razem, a może zwierzę, które Was połączyło, np.: jego pies, który skoczył na Ciebie i w ten sposób się poznaliście? Taki tytułowy wzór jest nieco tajemniczy, ponieważ tylko Wy wiecie co i ile znaczy dla Was umieszczony na Waszych ciałach symbol, ale jest także zaskakująco sprawdzony. Pomyślcie więc, czy nie chcielibyście czegoś takiego? Z pewnością zaintrygujecie Waszych najbliższych.

13. Obrączki na palcach

Oryginalnym motywem, a jakże wspólnym i minimalistycznym są… obrączki. Oczywiście, nakładamy obrączkę na palec ukochanej osoby w dniu ślubu, ale ciekawą opcją jest także wytatuowanie ich w miejscu, w jakim za jakiś czas pojawią się te prawdziwe… Na taką dziarkę decydują się osoby, które myślą o ślubie, ale również i Ci, którzy z jakiś przyczyn nie chcą formalizować związku lub nie mogą tego zrobić. Obrączka jest bardzo romantycznym gestem zakochanych w sobie osób.

Zalety i wady tatuaży

Podsumowując: tytułowe wzory są wyjątkowe, oryginalne i bardzo artystyczne. Są one pamiątkami na naszym ciele, które mogą symbolizować wiele rzeczy, również naszą miłość.

Do zalet z pewnością należy to, że:

 • są wieczne, wyjątkowe (trudno zrobić dwa identyczne);
 • zdobią nasze ciało cały czas (w odróżnieniu do zwykłe biżuterii);
 • dla wielu osób są symbolem, opoką.

Do wad tego rodzaju ozdób należy to, że:

 • są pewne przeciwwskazania do ich wykonania (np. ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, problemy z krzepliwością krwi, wysokie ciśnienie, choroby ogólnoustrojowe i nowotworowe czy zakażenie wirusem HIV);
 • ich wykonanie - jeśli nie jest przeprowadzone profesjonalnie - może prowadzić do groźnych w skutkach powikłań zdrowotnych;
 • po pewnym czasie mogą się zniekształcać, zwłaszcza, jeśli w danym miejscu przybierzemy lub znacznie stracimy na wadze;
 • po pewnym czasie mogą wyblaknąć;
 • sam zabieg zdobienia może wiązać się z pewnym dyskomfortem.

Te atramentowe dziarki mają wielu przeciwników i zwolenników - na pewno są oryginalną i ciekawą ozdobą naszego ciała, pozwalającą wyrazić więcej i w interesujący sposób. Warto więc zdecydować się na tatuaże dla par, pozwalające w wyjątkowy sposób podkreślić łączące nas uczucie.

Lidia Kowalska
Wizażystka, blogerka, pasjonatka stylu i urody, a przede wszystkim żona i mama.

Komentarze