Planujesz wieczór panieński - poznaj 7 wskazówek, które pomogą zorganizować niezapomnianą imprezę

Wieczór panieńskiWieczór panieński jest szczególnym wydarzeniem dla przyszłej panny młodej. To swego rodzaju symbol ostatniego dnia "wolności" przed wyjściem za mąż. Jego organizacja zazwyczaj spoczywa na barkach świadkowej. Jak urządzić niezapomnianą imprezę? Poznaj sprawdzone wskazówki!


Po pierwsze: stwórz listę gości

Jedną z najważniejszych kwestii jest stworzenie listy gości. Możesz poprosić o pomoc główną uczestniczkę imprezy. W końcu to ona wie najlepiej, w czyim towarzystwie czuje się najlepiej i kogo nie może zabraknąć podczas wieczoru panieńskiego. Kiedy już wyślesz wszystkie zaproszenia, możesz stworzyć tajną grupę, gdzie będziesz rozmawiać z uczestniczkami imprezy i w razie potrzeby zwracać się do nich o pomoc.

Po drugie: wyznacz termin wieczoru panieńskiego

Niemniej ważne jest ustalenie terminu wieczoru panieńskiego. Na pewno impreza nie powinna odbywać się tuż przed ślubem, ponieważ panna młoda musi być wypoczęta! Dobrą datą na wieczór panieński jest np. weekend przypadający na tydzień lub dwa tygodnie przed przyjęciem weselnym. Choć trudno jest wyznaczyć datę, która będzie pasować wszystkim, na pewno ci się uda! Możesz zaproponować kilka terminów na tajnej grupie z wszystkimi zaproszonymi. Warto przegadać tam każdą trudniejszą decyzję.

Po trzecie: ustal budżet imprezy dla panny młodej

Przeważnie wieczór panieński jest imprezą składkową. W kosztach oczywiście nie uczestniczy panna młoda. Ona przede wszystkim powinna się dobrze bawić, a nie myśleć o wydatkach, których i tak ma sporo na głowie.

Po czwarte: wybierz miejsce na wieczór panieński

Miejsce wieczoru panieńskiego jest ściśle powiązane z budżetem. W zależności od tego, jaką kwotę wraz z uczestniczkami imprezy możecie przeznaczyć na to wydarzenie, proponujemy np. domową imprezę tematyczną, wyjście do klubu, wyjazd do SPA czy wynajem Party Busa z prywatnym barmanem. Pomysłów nie brakuje! Najważniejsze, aby dopasować rodzaj atrakcji do upodobań przyszłej panny młodej. Jeśli nie przepada za tzw. clubbingiem, lepszym pomysłem może okazać się wspólny weekend za miastem. Wyjazd w spokojnie miejsce i obcowanie z naturą pozwoli, choć na chwilę, oderwać się od szału ślubnych przygotowań.

Wieczór panieński

Po piąte: wybierz gadżety i dodatki

Kolejnym krokiem organizacji niezapomnianej imprezy jest zadbanie o dekoracje i gadżety. Bardzo popularnym dodatkiem są balony czy szarfy z napisem "Bride". Panna młoda może także przypiąć do włosów welon. Warto też zaopatrzyć się w inne gadżety dedykowane wieczorom panieńskim, np. słomki lub talerzyki opatrzone hasłem "She said yes!".

Po szóste: nie zapomnij o prezencie dla przyszłej panny młodej

Ważnym elementem wieczoru panieńskiego są również prezenty dla panny młodej. Możecie złożyć się na wspólny prezent lub wręczyć kilka upominków, które będą przywoływać pozytywne wspomnienia. Czym obdarować przyszłą żonę? Może to być śmieszny t-shirt, biżuteria, elegancka bielizna, piżama czy voucher do SPA. Do prezentu dołącz kartkę z wyjątkowymi życzeniami na panieński. Będzie piękną pamiątką!

Po siódme: zadbaj o dobry nastrój uczestniczek wieczoru panieńskiego

Ostatnią kwestią jest dobry nastrój. Na wieczorze panieńskim nikomu nie powinno zabraknąć dobrego humoru. Nawet jeśli przydarzą się drobne wpadki organizacyjne, nie warto ich rozpamiętywać. W końcu chodzi przede wszystkim o świetną zabawę do białego rana!

Komentarze