Paznokcie tytanowe - manicure trwały i nieinwazyjny

Paznokcie tytanowe - stylizacje paznokciManicure tytanowy to nieinwazyjna metoda długotrwałego malowania paznokci znana i stosowana w Stanach Zjednoczonych od 18 lat. Główną zaleta tego manicure jest wyjątkowa trwałość koloru utrzymująca się na paznokciach nawet do 4 tygodni bez odpryskiwania i utraty połysku.

Manikiurzystki przekonują, że kolor utrzymuje się w nienagannym stanie przy wykonywaniu codziennych obowiązków takich jak sprzątanie czy zmywanie naczyń. Czy wyobrażacie sobie idealny manicure prze 30 dni bez używania ochronnych rękawiczek w kuchni i podczas prac w ogrodzie?

Taki właśnie jest tytanowy manicure, ponadto wygląda bardzo naturalnie, gdyż płytka paznokcia nie jest nadto pogrubiona jak w przypadku innych metod. Kobiety, które pokochały tę metodę chwalą ją również za wzmocnienie płytki paznokcia bez nienaturalnego pogrubiania jej powierzchni.

Manicure tytanowy jest nieinwazyjną metodą nakładania koloru na paznokcie, w przeciwieństwie do hybrydowego i żelowego ten typ manicure pozostaje obojętny dla płytki paznokcia nie uszkadzając jej, jak to dzieje się w przypadku innych trwałych metod malowania paznokci. Jak twierdzą twórcy tej metody jej zdecydowaną zaletą jest pozostawanie wszystkich składników tego manicure na powierzchni paznokcia dzięki czemu po jego zmyciu paznokcie są zdrowe i błyszczące.

Nakładanie tytanowego manicure

Zanim zostanie nałożony tytanowy manicure należy odtłuścić paznokieć - nie trzeba natomiast jak w przypadku innych metod polerować płytki dzięki czemu nie zdziera się warstwy ochronnej, a związki chemiczne znajdujące się w poszczególnych składnikach manicure nie wnikają w głąb paznokcia. Kolejnym krokiem jest nałożenie na paznokieć specjalnej bazy żelowej i zanurzenie go koloryzującym pudrze, który dokładnie pokrywa całą płytkę paznokcia. Dla osiągnięcia lepszego efektu czynność tę należy powtórzyć po całkowitym wyschnięciu pierwszej warstwy. Koloryzujące drobinki pudru dokładnie pokrywają cały paznokieć, zaś ich nadmiar można zrzucić palcem lub niewielkim pędzelkiem. Pamiętajmy, że puder przykleja się jedynie w miejsce, które zostało pokryte żelową bazą, dlatego też ta część manicure powinna zostać wykonana z niezwykłą starannością. To od niej bowiem zależeć będzie efekt końcowy. Po wyschnięciu obu warstw koloryzującego pudru na paznokcie nakładany jest specjalny lakier nabłyszczający żel top, a po jego zastygnięciu nakłada się cienką warstwę utwardzacza, dzięki któremu manicure jest wyjątkowo trwały. W tej metodzie nie ma konieczności używania lampy i oczekiwania aż lakier wyschnie. Zarówno eksperci jak i kobiety, które regularnie wykonują tytanowy manicure są zgodni, że jest to jena z najszybszych metod trwałego malowania paznokci.

Jak pozbyć się tytanowego manicure?

Tytanowy manicure jest na tyle trwały, że niemal niemożliwe jest pozbycie się go w warunkach domowych, u manikiurzystki zabieg ten zajmuje około 15 min po nałożeniu acetonowych kompresów i niestety o ile samo nakładanie tytanowego manicure jest bezpieczne i nieinwazyjne dla paznokcia to już sposób jego zmywania może osłabić, a nawet uszkodzić płytkę paznokcia.

Wykonanie tytanowych paznokci w domu

Wykonanie manicure tą metodą w warunkach domowych jest nieporównanie łatwiejsze niż w przypadku innych metod, gdyż nie trzeba używać żadnych lamp, polerować płytki paznokcia, co może okazać się trudne w przypadku samodzielnego wykonywania manicure. Produkty do wykonania tytanowego manicure są dostępne na aukcjach internetowych, należy jednak pamiętać że cena takich kosmetyków jest znacznie wyższa niż w przypadku zwykłego lakieru do paznokci. Podstawowy zestaw z jednym pudrem koloryzującym można skompletować za około 500 zł, przy czym jednorazowy manicure tą metodą w salonie to wydatek od 140- do 300 zł w zależności od renomy salonu i regionu Polski.

Tytanowy manicure krok po kroku

  • przygotowanie dłoni, czyli usunięcie skórek można tę czynność wykonać radełkiem, cążkami, lub specjalnym kremem, który złuszcza niepotrzebne skórki wokół paznokci i opóźnia ich narastanie;
  • nadanie paznokciom kształtu;
  • odtłuszczenie paznokci specjalnym preparatem;
  • nałożenie specjalnej żelowej bazy;
  • zanurzenie paznokcia w pudrze tytanowym, tą czynność powtarzamy ponownie po jej wyschnięciu;
  • nałożenie żelu nabłyszczającego;
  • nałożenie utwardzacza.

Jak widać samodzielne wykonanie tytanowego manicure nie jest trudne, odstraszająca może być cena kosmetyków do jego wykonania - pamiętajmy jednak że te produkty wystarczą nam na około 12-16 miesięcy.

Lidia Kowalska
Wizażystka, blogerka, pasjonatka stylu i urody, a przede wszystkim żona i mama.

Komentarze

Iwona
Miałam robiony m. tytanowy. Jestem b. zadowolona. Mocny nieco cieńszy. Dla ludzi którzy dłubią lub np. gryzą paznokcie to jest b. dobre wyjście. Nie boli nic (nie ma potrzeba lampy).
Sylu
Dla mnie największa zaleta paznokci tytanowych to odżywienie płytki :) Ja miałam robione produktami Revi, gdzie baza zawiera wapń i witaminę E, to robi jednak różnicę. No i jest naprawdę mocny :)