Najwięksi producenci luksusowej biżuterii na świecie

Luksusowa biżuteriaLuksusowa biżuteria światowych marek jest synonimem ponadczasowego stylu i piękna, a mistrzowie jubilerstwa, idąc z duchem czasu, przesuwają granice wzornictwa, projektując coraz bardziej niezwykłe dzieła sztuki. Noszone z dumą kosztowności świadczą o statusie i niejedna kobieta marzy o posiadaniu słynnego niebieskiego pudełeczka od Tiffany’ego czy diamentów od Harry’ego Winstona.

Powszechnie rozpoznawalne domy biżuteryjne pochodzą z wielu rejonów świata, ale są wśród nich kraje, które bardziej niż inne zasłynęły z rodzimych marek, znanych na całym globie. Czy wiesz, o których krajach mowa?

Niemcy

Kraj naszych sąsiadów jest domem dla producentów biżuterii takich jak Wempe, Wellendorff i Bucherer. Wempe słynie z wyjątkowego, opatentowanego cięcia brylantów, które sprawia, że każdy diament świeci się niezwykłym blaskiem. Wellendorff znany jest z Wellendorff Rope, naszyjnika utkanego z 18-karatowego złota, który uważany jest za najbardziej miękki w dotyku naszyjnik na świecie. Bucherer Fine Jewellery może poszczycić się największym na świecie sklepem z zegarkami i biżuterią, znajdującym się w Paryżu.

W mieście Pforzheim kwitnie germański przemysł jubilerski i zegarmistrzowski, dzięki któremu miasto zyskało przydomek "Goldstadt" (Złote Miasto). Znajduje się tam jedyne na świecie muzeum poświęcone historii biżuterii, a także ciesząca się międzynarodową renomą Szkoła Designu i Instytut Technologii Biżuterii na Uniwersytecie Pforzheim.

Luksusowa biżuteria

Włochy

Włochy od dziesięcioleci uchodzą za największego na świecie twórcę i eksportera biżuterii artystycznej. Doskonałe wzornictwo i produkcja zostały naturalnie związane z produktami - w tym mody i biżuterii - które są "Made in Italy". Do najpopularniejszych włoskich marek należy Bulgari, Damiani, Roberto Moneta, Carlo Palmiero, a także modowa marka Gucci, która w latach 70. zainteresowała się zegarkami i dość szybko stała się jednym z największych producentów tej ozdoby. Rodzinne warsztaty złotnicze i jubilerskie są głównym czynnikiem produkcji biżuterii w tym kraju, a większość firm znajduje się w miejscowościach Vicenza, Valenza, Arezzo i Bassano del Grappa.

Luksusowa biżuteria

Francja

Żadna lista najlepszych krajów w produkcji luksusowej biżuterii nie byłaby kompletna bez Francji. Francuskie rzemiosło jest niezaprzeczalnie jednym z najlepszych na świecie: do najsłynniejszych zalicza się oszałamiająca biżuteria z brylantami od Cartiera i Van Cleef & Arpels, ale takie marki modowe jak Chaumet, Boucheron, Chanel, Dior, a nawet Louis Vuitton - znane ze swoich kultowych strojów haute couture, toreb i akcesoriów – mają świetnie prosperujący dział luksusowej biżuterii designerskiej.

Stany Zjednoczone

Ze Stanów pochodzą bardzo popularne domy jubilerskie, takie jak Tiffany & Co., Harry Winston czy David Yurman. Tiffany & Co. gwarantuje najwyższą jakość swoich produktów - od najprostszych zaręczynowych pierścionków z brylantami po designerskie naszyjniki i wykwintna porcelanę. Harry Winston jest znany jako innowator w projektowaniu biżuterii zdominowanej przez diamenty oszlifowane w kształt gruszki i markazytu. David Yurman słynie z olśniewających zegarków i bransolet z misternie zaprojektowanymi elementami.

Luksusowa biżuteria

Szwajcaria

Neutralny politycznie kraj kojarzy się głównie z serem, wyrobami z czekolady i zegarkami, które charakteryzują się niezwykłą precyzją i są symbolem prestiżu. Tradycje zegarmistrzowskie w tym kraju sięgają XV wieku. Czasomierze marek Patek Philippe, Tissot, Certina i Rolex to crème de la crème tych produktów w skali światowej. Wysadzane diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi osadzonymi w złocie i platynie, są dziełami sztuki wzorniczej.

Polskie skarby jubilerskie

Nasz rodzimy kraj słynie z bursztynów, które swego czasu mocno podbiły rynek w Chinach, a także z kryształów, regionalnych wyrobów z różnych metali szlachetnych oraz tradycyjnego wzornictwa. Choć nie możemy poszczycić się światowej sławy markami biżuterii luksusowej, polskie firmy jubilerskie mają równie piękne i stylowe wyroby ze złota i kamieni szlachetnych.

Źródło: www.79diamenty.pl.

Komentarze