Modne fryzury na wesele - koki w natarciu

Fryzura na wesele - kokŚlub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Wszystko powinno być starannie przygotowane, by zachwycić gości i przyszłego męża. Liczy się każdy element, nawet fryzura Panny Młodej. Kobiety lubią czuć się modnie i wyjątkowo. Dlatego warto poznać najmodniejsze fryzury na wesele.

Przede wszystkim dopasowanie

Każda Panna Młoda powinna pamiętać o jednej, złotej zasadzie. Fryzura powinna pasować do sukni ślubnej, ale również do charakteru wesela. Jeżeli przyjęcie ma być kameralne, to nadmierna ekstrawagancja na głowie może okazać się nietrafionym pomysłem. Ważne jest również to żeby dopasować fryzurę do swojego wieku. Kobiety dojrzałe powinny unikać kucyków oraz warkoczyków. Natomiast młode kobiety zdecydowanie lepiej zaprezentują się bez nadmiernego postarzania się i nadawania zbyt dużej powagi.

Weselne trendy

Modne i stylowe fryzury na wesele w tym sezonie to przede wszystkim te, które wyglądają na naturalne. Jakby nie zostały użyte żadne kosmetyki utrwalające. Dużą popularnością cieszą się również kucyki lub upięcia włosów, które znajdują tylko na przodzie głowy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że fryzury ślubne nie ulegają tak diametralnej zmianie, jak fryzury codzienne. Wszystko przez to, że rzadko która Panna Młoda chce eksperymentować ze swoim wyglądem tego szczególnego dnia, dlatego modne fryzury to przede wszystkim sprawdzone rozwiązania z odrobiną świeżości.

Ważna jest elegancja

Niektóre trendy są niezmienne od wielu lat, tak samo jest z eleganckimi i szykownymi fryzurami. Prawdziwym symbolem elegancji jest kok. Również w tym sezonie ta fryzura będzie bardzo modna. Dzieje się tak, dlatego że łączy w sobie elegancje oraz delikatność i subtelność i kobiecość. Koki mogą mieć różnorakie formy, rodzaje oraz charakter. Każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Warto przedstawić koki - te najbardziej popularne rodzaje fryzur weselnych.

Kok francuski

W tym sezonie prawdziwym królem wśród koków jest kok francuski i to on głównie zdominował weselne uroczystości. Ta fryzura ze względu na swoją prostotę idealnie wpisuje się w tegoroczne trendy, które nawołują do naturalności. Wykonując samodzielnie kok francuski, trzeba pamiętać o tym, żeby włosy były naprawdę solidnie wygładzone. Ta fryzura wymaga użycia lakieru do włosów oraz wsuwek. Jednak warto wybrać taki kosmetyk, który nie zostawia po sobie żadnych śladów. Ważne jest też, by wsuwki nie były widoczne.

Kok grecki

Jego najważniejszym elementem jest zastosowanie opaski na czubku głowy. Ten dodatek najbardziej przyciąga wzrok i sprawia, że fryzura wygląda wyjątkowo. W koku gackim włosy są upięte z tyłu głowy tak, by zajmowały, jak największą objętość.

Kok hiszpański

Polega na podwinięciu włosów ku górze nad linią karku. Włosy są upięte w linii poziomej. Ta fryzura wygląda niezwykle szykownie, jeżeli Panna Młoda chce nadać fryzurze odrobiny delikatności i dziewczęcości to powinna wpiąć jakiś kwiat we włosy.

Kok japoński

To idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą wyglądać ekstrawagancko, ale też lubią styl azjatycki. Konstrukcja tego koka opiera się na wykorzystaniu pałeczki, która może kojarzyć się z azjatyckim stylem. Ta fryzura nie wymaga schowania wszystkich włosów w koku, niektóre pasma mogą swobodnie opadać.

Kok z warkoczykami

To niezwykle dziewczęce połączenie, które będzie idealnym rozwiązaniem dla młodych dziewczyn. Misterne i skomplikowane warkocze na pewno zwrócą uwagę, jednak będą wymagały doskonałego utrwalenia. Warto również wziąć pod uwagę to, że fryzura może być ciężka, szczególnie kobiety o długich i gęstych włosach mogą to odczuć.

Klasyczne fale

Fale i loki już od wielu sezonów są popularne, tak jest i w tym sezonie. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że powinny być podkręcone tylko końcówki. Cała fryzura ma sprawiać wrażenie niedbałej i niedotkniętej przez szczotkę. Ten wybór na pewno będzie bardzo komfortowy dla panny młodej. Dodanie paru delikatnych ozdób, na przykład błyszczących spinek lub wstążek sprawi, że fryzura nabierze wyjątkowego charakteru.

Lidia Kowalska
Wizażystka, blogerka, pasjonatka stylu i urody, a przede wszystkim żona i mama.

Komentarze