Makijaż okrągłego oka

Makijaż okrągłego okaKobiety z okrągłymi oczami to kobiety o silnej osobowości, które przyciągają spojrzenia mężczyzn. Makijaż ich oczu jest wymagający. Okrągłe oczy tracą swój urok, gdy pomalowane są błyszczącymi cieniami do powiek i nie lubią długich kresek na powiece. Poznaj prawidłową technikę malowania okrągłych oczu.

Co nie pasuje do okrągłych oczu?

Przyjęło się, że kreska na górnej powiece powinna zaczynać się w kąciku oka i kończyć kilka milimetrów za linią oka. Dla okrągłego oka, taka kreska brzmi jak przestępstwo. To samo tyczy się błyszczących cieni do powiek. Większość dostępnych cieni ma połyskujące pigmenty, na okrągłym oku wyglądają one fatalnie, dlatego dowiedz się, czym i jak malować okrągłe oko.

Kreska na okrągłym oku

Celem wykonania odpowiedniego makijażu okrągłego oka jest jego optycznie wyciągnięcie w poziomie. A co za tym idzie, należy makijażem złamać okrągły kształt oka. Podstawową techniką pozwalającą na osiągnięcie tego celu jest wykonanie kreski na górnej powiece. Powinna ona zaczynać się tuż za środkiem górnej powieki. Im bliżej końca oka, tym kreska powinna grubieć. Jej koniec można lekko pociągnąć ku górze tuż za zewnętrznym kącikiem oka.

Oczy okrągłe świetnie wyglądają również z kreską pomalowaną na wodnistej dolnej linii oka, tu kreska powinna być pociągnięta przez całą długość oka, od wewnętrznego do zewnętrznego kącika. Taka kreska mocno podkreśla oko, więc zarezerwowana jest wyłącznie na wieczorne wyjścia. To samo możemy zrobić na wodnistej linii górnej powieki.

Wybór cieni do powiek

Najlepsze dla okrągłych oczu są matowe cienie do powiek na przykład marki Golden Rose: http://goldenrose.pl/produkty/oczy/cienie-do-powiek-i-oczu-golden-rose/silky-touch-matte-eyeshadow-47.html. Wybierz takie cienie, które mają w zestawie bardzo jasne odcienie, jeden mocny kolor i kilka ciemniejszych odcieni. Jasny cień nałóż na całą górną powiekę oka, możesz spokojnie pociągnąć jasny cień pędzelkiem, aż do linii brwi. Kolejno sięgnij po cień w kolorze jasnego beżu. Nim zarysuj linię w miejscu załamania oka, jest to linia gdzie kończy się ruchoma powieka. Pociągnij kreskę cienkim pędzelkiem po całej długości, a następnie grubszym pędzelkiem rozmyj linię ku górze. Teraz sięgnij po gruby pędzelek i ciemny cień. Muśnij cień na zewnętrznym kąciku ruchomej powieki i rozmarz cień kierując ruchy do góry i na bok. Możesz tym samym cieniem podkreślić także zewnętrzny kącik dolnej powieki. Cień w kolorze różu lub w innym lekko muśnij tuż za środkiem oka bliżej końca zewnętrznego kącika i rozmarz pędzelkiem do góry i do boku.

Gdy cienie będą już zaaplikowane, dokładnie wy tuszuj rzęsy. By perfekcyjnie pomalować rzęsy, należy przed nałożeniem tuszu przetrzeć delikatnie szczoteczkę z tuszem suchą chusteczką, dzięki temu pozbawisz ją zeschniętych grudek. Pomaluj rzęsy dwukrotnie.

By podkreślić spojrzenie

Podkreśl swoje spojrzenie jednym muśnięciem pędzelka! To jedyny element makijażu oka okrągłego, w którym sięgniesz po połyskujący cień w kolorze bieli. Pociągnij pędzelkiem linię tuż pod brwiami, a Twoje spojrzenie będzie jeszcze bardziej intrygujące.

Lidia Kowalska
Wizażystka, blogerka, pasjonatka stylu i urody, a przede wszystkim żona i mama.

Komentarze