Ludzie z pasją

Ludzie z pasjąJesteś osobą z pasją? Jest coś, co lubisz robić i sprawia to jednocześnie, że Twoje życie nabiera kolorów i rumieńców, i dzięki temu jesteś szczęśliwszy? Jeśli tak, to dobrze, ponieważ jest bardzo ważne, żeby mieć pasję, dzięki której człowiek ciągle ma przysłowiowy ogień w sobie.

Nie ma chyba nic smutniejszego i nudniejszego niż osoby pozbawione zainteresowań. Powrót z pracy, kapcie, gazeta, telewizor. Kogoś z takim życiorysem raczej nie nazwalibyśmy człowiekiem z pasją.

I raczej chyba nie warto brać przykładu z takiej osoby i takiego podejścia do życia. Warto jednak mieć to swoje "coś" - takie "coś", które pozwala nam na oderwanie się od takiego schematu oraz daje radość i uczucie spełnienia. Inaczej to ujmując, warto być człowiekiem z pasją, ponieważ oznacza to bycie człowiekiem znacznie szczęśliwszym.

Ludzie z pasją

Ludzie z pasją mają tzw. pozytywnego świra i widać to na ich twarzach, kiedy realizują się w tym, co robią i rozwijają swoje zainteresowania. Wyłamują się z ram codziennej szarości i zamiast ględzić, jak i kląć w telewizor na temat tego, że politycy są tacy a owacy, pogoda jest do kitu, reklamy za długie, film do bani, prezenterka w tv się nie podoba, w tym czasie rozwijają własne hobby. Efektem tego jest zadowolenie i uśmiech oraz nierzadko również i profity.

"Pasja i zadowolenie idą ze sobą w parze, a bez nich każde szczęście jest chwilowe, nie ma bowiem bodźca, który by je podtrzymywał" - Nicholas Sparks

Interesujące jest również to spojrzenie ludzi, kiedy komunikujesz im o jakimś pomyśle, nad którym pracujesz i masz jakiś cel do zrealizowania oraz chcesz zrobić coś nieszablonowego i słyszysz, że jesteś "wariat". Wiesz, co jest jednak bardziej istotne? To, że w tym momencie jesteś szczęśliwy i zamiast się złościć, masz 100% pewność, że robisz coś innego, coś, co odstaje od wszelkich nudnych norm, bo bycie normalnym w ogóle Cię nie interesuje. Jest po prostu nudne i tyle. Mówiąc o robieniu rzeczy, które wykraczają poza przyjęte przez ludzi normy, chodzi oczywiście o ich pozytywny wydźwięk, a nie o łamanie prawa czy robienie czegoś, co krzywdzi innych. Nazwijmy to: pozytywnie zakręcony.

"Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem" - Zbigniew Kiełb

Ciężko nie zgodzić się z tymi słowami. Obcując i spotykając się z ludźmi z pasją ma się świetną możliwość do rozwijania samego siebie, robienia i doświadczania coraz to nowych rzeczy, a nie ma nic lepszego niż właśnie doświadczenie oraz wiedza nabyta podczas praktyki. Człowiek z pasją jest po prostu bogatszy w nie w porównaniu do osoby bez żadnych zainteresowań, która spędza wolny czas z pilotem w ręku przed telewizorem. Narzekających zostaw w ich gniazdkach, gdzie ich miejsce. Oni nie wprowadzą żadnych wartości w Twoje życie. Jedyne, co robią, to zabierają Twój czas i próbują wlewać w Ciebie niechęć do wszystkiego, a nie jest Ci to o niczego potrzebne.

Antidotum na to brzmi:

Jestem osobą z pasją i otaczam się podobnymi do mnie ludźmi.

Wyjdzie Ci to na dobre i wzbogaci Twoje życie. I nie ważne, kto ile ma lat i co jest jego hobby. Ważne, że sprawia Ci to radość i czujesz się z tym dobrze.

Lidia Kowalska
Wizażystka, blogerka, pasjonatka stylu i urody, a przede wszystkim żona i mama.

Komentarze