Lifting HIFU - wyglądaj młodziej bez pomocy skalpela

Lifting HIFULifting HIFU to nowoczesna technologia, która umożliwia poprawę napięcia i kondycji skóry bez konieczności wykonywania skomplikowanych operacji. Zabieg działa głęboko w skórze, i nie powoduje nawet najmniejszego uszkodzenia naskórka. Jest to najlepsza alternatywa dla kosztownych i ryzykownych zabiegów chirurgicznych. Jak dokładnie HIFU odmładza skórę? Czy jest zabiegiem dla każdego? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym nieinwazyjnym zabiegu medycyny estetycznej.

HIFU, czyli lifting twarzy bez skalpela

HIFU to skrót od angielskich słów High-intensity Focused Ultrasound. Technologia ta wykorzystuje skoncentrowane ultradźwięki, które sprawdzają się przede wszystkim w napinaniu skóry wokół twarzy, szyi i górnej części klatki piersiowej. Zabieg ten często określany jest mianem „liftingu twarzy bez skalpela” ze względu na spektakularne efekty, jakie przynosi. Technologia ta funkcjonuje w medycynie już od dłuższego czasu, ale do celów estetycznych została opracowana dopiero w 2008 roku. Wcześniej wykorzystywana była głównie w leczeniu raka prostaty.

Jak wygląda zabieg HIFU na twarz?

Lifting HIFU wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Trwa od 30 do 90 minut (w zależności od wielkości leczonego obszaru) i składa się z kilku prostych kroków. Najpierw obszar docelowy zostaje dokładnie oczyszczony. W razie potrzeby (u osób o niskim progu bólu) stosuje się znieczulenie kremem anestetycznym. Następnie skóra pokrywana jest żelem do USG. Lekarz powoli przesuwa głowicą urządzenia po twarzy pacjenta. Obszar docelowy poddawany jest działaniu serii impulsów energii ultradźwiękowej.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, HIFU podgrzewa skórę na kilku jej warstwach. Zabieg nie powoduje widocznych uszkodzeń naskórka. Zmiany termiczne zachodzą głęboko i są kontrolowane - ich celem jest pobudzenie produkcji kolagenu w skórze. Efektem liftingu HIFU jest jędrniejsza i bardziej napięta skóra.

Po zabiegu możesz od razu wrócić do domu, do wykonywania normalnych codziennych czynności. Skutki uboczne liftingu HIFU są minimalne - mogą obejmować lekkie zaczerwienienie, obrzęk, niewielkie mrowienie, drętwienie przez dzień lub dwa po zabiegu.

Efekty liftingu HIFU

Lifting HIFU to świetna alternatywa dla inwazyjnych procedur chirurgicznych, takich jak lifting twarzy. Lifting ultradźwiękowy polecany jest osobom, które chcą zyskać jędrniejszą, napiętą skórę, ale nie chcą iść pod nóż.

W badaniu przeprowadzonym w 2017 roku na grupie 32 osób wykazano, że lifting HIFU w ciągu 12 tygodni radykalnie poprawił elastyczność skóry. W innym badaniu, z udziałem 93 osób, 66% wszystkich uczestników zgłosiło poprawę wyglądu ich twarzy i szyi w tym samym okresie czasu.

Efekty działania liftingu ultradźwiękowego zachodzą stopniowo, dlatego nie będziesz wyglądać dziesięć lat młodziej od razu po wyjściu z gabinetu. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Różnicę w wyglądzie zauważysz po określonym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi zwykle seria 1-3 zabiegów przeprowadzanych co 3-4 miesiące. Zabieg na ogół działa najlepiej u osób powyżej 30. roku życia z lekko lub umiarkowanie luźną skórą. Im bardziej zwiotczała i luźna skóra, tym intensywniejszej terapii potrzebuje.

Jak przy każdym zabiegu medycyny estetycznej, ważna jest współpraca z profesjonalnym i doświadczonym specjalistą. Jeśli zależy Ci na skutecznym i bezpiecznym liftingu twarzy, wybierz renomowaną klinikę, która cieszy się uznaniem wśród wielu pacjentów.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Komentarze