Koreańskie kosmetyki i marki, które musisz poznać

Koreańskie kosmetykiImponujące rytuały pielęgnacyjne od stuleci stosowane przez Azjatki to tajemnica ich wiecznie młodej skóry. Co robią, że wyglądają, jakby stale miały dwadzieścia lat? Czym i jak się malują Koreanki? Sekretem ich urody są wyjątkowe formuły kosmetyków, holistyczne podejście do dbania o siebie, a także wieloetapowa pielęgnacja. Na jakie kosmetyki i marki koreańskie warto zwrócić uwagę?

K-pop make-up, czyli najzabawniejsza kolorówka na świecie!

Koreanki robią wszystko, aby wizualnie odjąć sobie lat, a przy tym sprawiać wrażenie, że tak wcale nie mają na sobie makijażu! Produkty do makijażu są dobrane z rozmysłem, kolory zaś subtelne i minimalistyczne. Po wielostopniowej pielęgnacji zabezpieczeniu twarzy przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych Azjatki chętnie sięgają po podkłady. Ich ulubiona forma to tzw. cushiony: wodniste, nadzwyczaj lekkie podkłady, które skrywają się w pojemnikach przypominających pudry. Taki podkład uwalnia się przy muśnięciu specjalnym aplikatorem, a całość kosmetyku skrywa się pod praktyczną gąbeczką, którą nasącza się podkładem przy każdym dotknięciu. Make-up wykonany z pomocą koreańskich kosmetyków do makijażu jest niezwykle delikatny, pełen nawilżenia, rozświetlający i rozjaśniający cerę. Idealnym przykładem dobrego podkładu cushion jest m.in.

Make me Lovely Cushion SPF50+ od COSRX. Spoglądając na cerę Koreanek, nie sposób przeoczyć dziewczęcych, pełnych witalności rumieńców i lekko zaczerwienionych ust. To zasługa specjalnego kosmetyku, czyli barwiącego, płynnego tintu. Płyn wklepuje się w policzki i usta, by nabrały naturalnego, różanego i bez dwóch zdań uroczego koloru.

Nie sposób nie wspomnieć też o opakowaniach koreańskich kosmetyków. Są nietypowe, zabawne i nieco przekorne, a przede wszystkim pełne zabawnego uroku. Maseczka w formie banana? Puder, który wygląda jak głowa pandy? Zabawne opakowania masek w płachcie? Taki design mają tylko koreańskie ksometyki i trzeba przyznać, że już samo patrzenie na nie poprawia humor, a co dopiero stosowanie!

Koreańskie kosmetyki i marki, które musisz poznać

Jedną z najważniejszych zasad pozwalających na wyczarowanie olśniewającego makijażu jest posiadanie nieskazitelnej cery. A to może zapewnić jedynie staranna pielęgnacja i dokładny demakijaż. Dlatego coraz częściej stawiamy na jakość i bez wahania sięgamy po produkty, które oferuje nam kosmetyka koreańska. Warto zapoznać się z ofertą takich form, jak Dr Jart, COSRX, Mizon czy Tony Moly. Szczególnie popularne są maseczki do twarzy, np. zabawne maseczki z serii COSRX: One Step Pimple Clear Kit 3-etapowa oczyszczająca kuracja do twarzy lub One Step Moisture Up Kit, czyli nawilżający zestaw podróżny

Pamiętaj, że od tego, jak dbasz o skórę dzisiaj, zależy to, jak będzie się ona prezentować w przyszłości! Zaufaj tajnikom koreańskiej pielęgnacji, a stan Twojej cery wkrótce się poprawi!

Komentarze