Jak skutecznie pielęgnować cerę trądzikową?

Pielęgnacja cery trądzikowejCera trądzikowa jest nie tylko łatwa do rozpoznania, ale i wyjątkowo uciążliwa. Osoby zmagające się z jej niedociągnięciami często uskarżają się na dyskomfort, uczucie ściągnięcia skóry, a przede wszystkim - na obecność uciążliwych wyprysków. Na szczęście, również ten rodzaj cery jesteśmy w stanie skutecznie pielęgnować.

Czym się charakteryzuje cera trądzikowa?

Rozwój cery trądzikowej jest konsekwencją zaburzeń występujących w funkcjonowaniu gruczołów łojowych. Są one odpowiedzialne za produkcję sebum. Choć ma ono działanie ochronne, a jednocześnie jest barierą antybakteryjną, produkowane w nadmiarze staje się kłopotliwe.

Łój w zbyt dużych ilościach przyczynia się przede wszystkim do nieestetycznego błyszczenia się skóry twarzy, co jest jednym z jej znaków rozpoznawczych.

Nieprawidłowości w złuszczaniu się naskórka przyczyniają się także do namnażania się bakterii. To, co ma być barierą chroniącą przed nimi, doprowadza więc do powstania miejscowego stanu zapalnego.

Zjawiskiem typowym dla cery tego rodzaju jest też rozszerzenie porów. Jedną z jego najbardziej typowych konsekwencji są zmiany skórne. Dla cery trądzikowej charakterystyczne są nie tylko zamknięte i otwarte zaskórniki, ale również grudki i krostki.

W skrajnych przypadkach możemy spotkać się nawet z ropnymi torbielami, po których usunięciu pozostają nieestetyczne blizny.

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Pielęgnacja cery podatnej na zmiany trądzikowe nie jest wcale tak trudna, jak może się to wydawać wielu osobom. Nie można jednak zapominać o tym, że nie ma tu miejsca ani na nieprzemyślane zabiegi, ani na nieodpowiednio dobrane kosmetyki.

Kluczem do sukcesu wydaje się, przede wszystkim, właściwy sposób oczyszczania twarzy. Preparaty antybakteryjne wykorzystywane w tym celu powinny nie tylko łagodzić stany zapalne, ale i zmniejszać ilość sebum. Najlepsze rezultaty przynoszą te, które mają postać pianek i żeli, choć dobrze sprawdzają się również emulsje micelarne.

Ważnym zabiegiem oczyszczającym jest również ten, który umożliwia złuszczenie martwego naskórka. Peeling powinien być wykonywany przynajmniej raz w tygodniu, aby skóra była regularnie oczyszczana z resztek ciał obcych i innych zanieczyszczeń.

Ostatnim, choć wcale nie najmniej istotnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest stosowanie kosmetyków, które regulują gospodarkę wodno-tłuszczową. Co przy tym warte podkreślenia, nie mogą one nie tylko obciążać skóry, ale również wysuszać jej. To właśnie kosmetyki o właściwościach nawilżających są rekomendowane jako te, które są najskuteczniejsze.

Kosmetyki do cery trądzikowej

Walka z niedoskonałościami typowymi dla cery trądzikowej staje się łatwiejsza, gdy stosuje się w tym celu odpowiednie kosmetyki.

Jednym z najciekawszych wydaje się naturalny olejek Bio-Oil, wolny od alkoholu i charakteryzujący się nie tylko skutecznością, ale wszechstronnością. Jego sekretem wydaje się być przede wszystkim skład.

Formuła kosmetyku została oparta na 14 olejkach roślinnych. To właśnie unikatowa mieszanka składników pozwala liczyć na wyrównanie kolorytu skóry oraz przywrócenie jej elastyczności.

Więcej o cerze trądzikowej przeczytasz na stronie bio-oil.com.pl.

Komentarze