Jak przygotować gotycki makijaż?

Makijaż gotyckiJeszcze nie tak dawno moda na subkulturę gotycką ograniczała się tylko do nastolatków. Dziś te nastolatki nie tylko dorosły, ale ciężka, przytłaczająca kultura gotów dzięki popularnym zespołom metalowym czy filmom zakorzeniła się w mainstreamowej kulturze.  Jeśli chcesz nadać mroczniejszy i bardziej widoczny wizualnie sznyt swojej całej stylizacji, mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które sprawią, że będziesz wyglądała jak prawdziwa gotka!

Każdy chce zaprezentować się z nowej strony. Może popularny w ostatnich latach gotycki styl jest czymś dla ciebie? Jednak zanim zaczniesz tworzyć swój pożądany gotycki wygląd, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, gdy planujesz taką stylizację:

Twarz: Niezależnie od tego, jaki makijaż chcesz stworzyć, znajomość twojej twarzy jest niezbędna przed każdą urodową stylizacją. Znajomość kształtu twojej twarzy, twoich silnych i słabych stron pomoże Ci wybrać, z czym masz pracować, co będziesz chciała podkreślić, a co ukryć. Pamiętaj, że gotycki makijaż będzie wymagał stosunkowo ciężkiego makijażu twarzy. Przed i po nałożeniu makijażu upewnij się, że twarz została dokładnie umyta.

Styl: Istnieją różne rodzaje gotyckich stylów, spośród których będziesz musiała wybrać konkretną stylizację. Wybór stylu może być całkiem zabawny, pozwalając ci na okazanie osobistych preferencji, czy podziwu dla określonej subkultury. Jeśli nie masz pomysłu na gotycką stylizację, nie przesadzaj!

  • Wampiryczny gotyk: Ten look nadaje się idealnie dla bardziej nadprzyrodzonych i hardcore’owych gotów, którzy polegają na czerni - z odrobiną kontrastowej bieli.
  • Romantyczny gotyk: Masz ochotę na bardziej zmysłowy wygląd? Romantyczny gotyk wkomponuje w twój wygląd bardziej miękkie, czerwone odcienie.
  • Gotycki metal: Elegancki gotycki wygląd będzie miał bardziej metalowy charakter, jeśli wzbogacisz go metalicznymi elementami i ryzykownymi dekoracjami jak łańcuchy i ćwieki.

Makijaż

Gdy już zdecydujesz się na typ gotyckiego stylu, który chcesz wykorzystać w swojej stylizacji, nadszedł czas, aby rozważyć opcje makijażu. Jeśli po raz pierwszy wypróbowujesz gotycki wygląd, prawdopodobnie jest przed tobą wiele prób i błędów. Ważne jest, by nie kupować produktów wyłącznie na podstawie ich cen. Jeśli chodzi o wyróżniający się makijaż, jakość jest w cenie. Zatem, zanim zaczniesz kupować makijaż dla swojej nowej stylizacji, dobrze jest zrobić kilka badań. Aby uzyskać opinie i odpowiedzi na temat wybieranych produktów, porozmawiaj z przyjaciółkami lub z profesjonalistką.

Eksperymentując z makijażem, dowiesz się również, które kolory wyglądają najlepiej na Ciebie i doskonale pasują do Twojej skóry. Dlatego też jest to świetny sposób, aby wybrać się do studia makijażu lub domu przyjaciółki i eksperymentować z różnymi kolorami i teksturami. W zależności od tego, jaki wygląd wybierzesz, możesz zdecydować się na ciężką, ciemną podkładkę lub bardziej miękki i romantyczny styl. Jeśli nie jesteś przekonana do żadnego wyglądu lub stylu, idź naprzód i wybierz styl makijażu i kolor, w którym czujesz się jak najwygodniej. Przecież bycie gotką to przede wszystkim prezentowanie własnej indywidualności!

Podkład

Podkład jest kluczowy, jeśli chodzi o gotycki wygląd. Stereotypowy wygląd gotki to blada kobieta z toną pudru na twarzy - ale to tylko stereotyp, nie musisz go się trzymać. Masz do dyspozycji wiele różnych opcji.

  • Naturalny: Naturalny puder dobrze współgra z romantycznym wyglądem gotki, ponieważ nada twarzy bardziej zmysłowy i realny wygląd.
  • Blady: Blada twarz gotyckiego makijażu to klasyka. Biała twarz będzie kanalizować upiorny i dziwaczny obraz. Sprawdza się to dobrze, gdy masz na myśli mroczny, nadprzyrodzony, wampiryczny wygląd. Pamiętaj jednak że masz wyglądać jak wampir - nie jak klaun. Podkład nie powinien być za jasny.
  • Brak podkładu: Dobrym rozwiązaniem może być również brak podkładu pod twarz. To, że nie masz ekscentrycznego koloru twarzy, nie przeszkadza gotyckiemu nastrojowi. Zrób to, co wydaje się odpowiednie dla Twojej skóry i Twojego wyglądu.

Makijaż do oczu

Odpowiedni makijaż do oczu może zdziałać cuda dla gotyckiego wyglądu, i jest to kluczowe dla wyglądu, który chcesz osiągnąć. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, czy punkt ciężkości Twojego wyglądu powinien znajdować się na Twoich oczach. Jeśli chcesz, aby Twoje włosy lub usta były bardziej zauważalne, podkreśl makijaż swoich oczu.

  • Wyjątkowy eyeliner: Jeśli zwykły czarny eyeliner nie jest wystarczająco szalony dla Ciebie, zawsze możesz podkreślić swoje piękne oczy i płynnym eyelinerem. Możesz również mieszać różne kolory eyelinerów i rysować kształty, nawet dziwne inspirujące obrazy.
  • Unikalny cień do powiek: Piękno makijażu oczu polega na tym, że możesz eksperymentować z tak wieloma technikami i kolorami, ile chcesz, aby osiągnąć swój idealny wygląd. Mieszając i dopasowując ciemne odcienie z błyszczącymi odcieniami, uzyskasz jak najbardziej szalony efekt.
  • Czarna szminka w płynie: Jest to miły i schludny sposób, aby Twoje usta kontrastowały z oczami. Pomadka w płynie pozwoli ci na swobodną aplikację, i kontrastuje z dymnym eyelinerem.

Szalej!

Niezależnie od tego, jaki styl gotycki wybierzesz do makijażu i stylizacji, pamiętaj, aby zachować swój osobisty styl i uwzględnić go w swoim wyglądzie. Nie chodzi tu o to, by być sztampową, ale by przebudzić swoją mroczną stronę.

Źródło: www.zoio.pl.

Komentarze