Jak dobrze łączyć style?

Style modoweStyle w modzie można dowolnie łączyć, pod warunkiem, że wiemy jak to robić, aby strój nie wydawał się kiczowaty i złożony z elementów, które pozornie do siebie nie pasują.

Jeśli nie jesteśmy jeszcze wprawieni w zabawach z modą, dobrym pomysłem jest skorzystanie z zawsze modnej i bezpiecznej bazy, jaką są ubrania utrzymane w stylu klasycznym.

Styl klasyczny

Przykładami takich ubrań są: białe, koszulowe bluzki, koszule w klasycznych kolorach, proste, męskie spodnie, ołówkowe spódnice, dżinsy, klasyczne swetry, marynarki czy długie blezery. Sprawdzą się także ulubione przez kobiety małe czarne jak i męskie kardigany, sprawdzające się idealnie zarówno jako element eleganckiego i sportowego stroju.

Łączenie stylów

Dziś modne jest łączenie tych ubrań z elementami innych stylów, takich jak glamour czy styl sportowy. Bawiąc się modą można stworzyć naprawdę ciekawe stylizacje, które sprawdzą się w wielu okolicznościach. Aby jednak dobrze łączyć style w modzie, musimy dobrze znać panujące w niej zasady, decydować się na łączenie tego, co dobrze razem wygląda.

Modne kontrasty

Jeśli z kolei decydujemy się na modne kontrasty, nie przesadzajmy z ilością dodatków, aby strój nie wydawał się nimi przytłoczony. Co ciekawe, poprzez takie łączenie stylów powstało wiele nowych nurtów w modzie. Jednym z nich i chyba najpopularniejszym jest sportowa elegancja, tak uwielbiana przez mężczyzn i kobiety w różnym wieku. Jest to niezobowiązujący look do pracy, sprawdzi się także na co dzień.

Sportowa elegancja

Sportowa elegancja zakłada połączenie stylu eleganckiego i sportowego. Można dowolnie łączyć ubrania klasyczne i eleganckie ze sportowymi. Kobiety bardzo lubią połączenie dżinsów z eleackimi bluzkami, na przykład koszulami. Można do tego dobrać ciekawą biżuterię, torebkę kopertówkę i już mamy strój idealny zarówno do pracy jak i na lunch z narzeczonym. Świetnie sprawdza się także połączenie eleganckich spódnic ze swetrami. Tak można się ubrać zarówno do kina jak i na wieczorne wyjście do klubu. Mężczyźni również uwielbiają styl sportowej elegancji, chętnie łączą dżinsy z koszulami i marynarkami o sportowym kroju.

Komentarze

Ewa.Koszalin
Bardzo podoba mi się takie przełamanie sportowego stylu eleganckim dodatkiem i na odwrót. Sama często noszę sportowe bluzy, do których zakładam jakiś fajny grubszy łańcuszek, na przykład coś takiego:
https://www.perlove.pl/bizuteria/naszyjniki/grube-lancuchy/gruby-lancuch-816-mm,p1554845407

Podoba mi się też moda na sportowe buty do sukienek - modny wygląd i wygoda w jednym. :)