Jak dbać o spódnice?

Jak dbać o spódnicęWielu osobom wydaje się, że wyjście ze sklepu ze swoją wymarzoną spódnicą to ostatnia rzecz, jaką muszą zrobić, by cieszyć się piękną stylizacją z udziałem spódnicy. Jest to jednak nieprawda, o spódnice należy odpowiednio dbać przez cały okres jej posiadania. Jeśli nie zadbamy odpowiednio a naszą spódnicę istnieje duże prawdopodobieństwo, że prędzej czy później straci ona swój pierwotny wdzięk. Warto zdawać sobie z tego sprawę. W artykule zebraliśmy kilka najważniejszych wskazówek dotyczących prania, prasowania i przechowywania spódnic.

Najważniejsza rzecz - czytaj metkę!

Nie będzie zbyt odkrywcze postawienie tezy, że spódnica to obowiązkowa część każdej kobiecej garderoby. Spódnice mogą być inwestycją, więc ważne jest, aby dobrze o nie dbać. W kontekście pielęgnacji spódnic oczywiście bardzo dużo zależy od tego, jaki typ spódnicy kupiliśmy. Dlatego aby nie popełnić błędów zawsze czytaj instrukcję pielęgnacji na metce. To bardzo ważne. Poniżej prezentujemy kilka uniwersalnych, niezwykle przydatnych wskazówek dotyczących pielęgnacji różnych typów spódnic.

Jak prać spódnice?

Pielęgnacja ubrań jest niezwykle ważna. Należyta troska o zakupione przez nas ubrania to najlepsza droga do tego, by długo nam służyły. W przypadku pielęgnacji każdego typu ubrań niezwykle ważna jest kwestia prawidłowego prania.

By Twoje spódnice nie uległy zniszczeniom, pierz je ręcznie lub w pralce w delikatnym cyklu, w zależności od instrukcji pielęgnacji zamieszczonej na metce. Ważne, aby piorąc spódnice unikać wysokich temperatur i mocnego wirowania. W takich programach spódnice mogą się uszkodzić, przez co nie będą wyglądały już tak pięknie. Piorąc swoje spódnice unikaj także ostrych środków chemicznych, takich jak wybielacze i detergenty. Zdecydowanie lepiej jest wybrać delikatne środki czyszczące.

Wyprane spódnice można powiesić na sucho lub położyć płasko do wyschnięcia, w zależności od instrukcji pielęgnacji. Ważne aby suszyć je tak, by materiał się nie pogniótł. Regularne pranie ubrań jest bardzo ważne. Jeśli nie zadbamy o to, aby nasze ubrania były czyste i świeże, sprowadzamy na siebie ryzyko pojawienia się moli w naszej szafie. Jest to coś, czego każdy chciałby uniknąć.

Prasowanie spódnicy

Ważne jest, aby żelazko ustawić na małą moc, w zależności od instrukcji pielęgnacji. Najważniejsze, by żelazko było na tyle ciepłe, by wyprostować powstałe zagniecenia, jednak nie na tyle gorące, by uszkodzić materiał spódnicy. Jeśli przesadzimy z temperaturą, na spódnicy mogą pojawić się dziurki. By zmniejszyć ryzyko powstania uszkodzeń podczas prasowania warto prasować spódnice, które są jeszcze trochę wilgotne. W kontekście prasowania najważniejszą rzeczą jest materiał, z jakiego wykonana jest spódnica. Wiadomo, że jeans jest bardziej wytrzymały niż np. dzianina i jedwab.

Najwięcej trudności przyprawia ludziom prasowanie spódnic plisowanych. Jednak warto wiedzieć, że na to też jest sposób. Jedną z metod jest spięcie każdego zagięcia spinaczami, tak aby prasować je pojedynczo. W przypadku spódnic plisowanych często jest tak, że prasowania można uniknąć piorąc taką spódnicę w delikatnych programach. Wówczas ryzyko powstania zagięć jest dużo niższe. Warto korzystać z tego rozwiązania, bo prasowanie raczej nie służy dobrze plisowanym spódnicom.

Przechowywanie spódnicy

Niektórym osobom wiele trudności sprawia kwestia należytego przechowywania spódnicy. Jesteśmy tu, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Przechowując spódnice powinniśmy trzymać się kilku podstawowych zasad. Spódnice powinniśmy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Dobrze, aby nasze spódnice miały dla siebie osobne miejsce w szafie. Wtedy będzie nam łatwiej zachować wśród nich należyty porządek.

Komentarze