Fryzura z wygolonym bokiem

Fryzura damska z wygolonym bokiemModa na wygalanie jednego lub obu boków króluje już od jakiegoś czasu. Polubili ją zarówno mężczyźni jak i kobiety.

To uczesanie z pazurem jest oryginalne, rzucające się w oczy i nadaje naszemu wyglądowi mocny akcent.

To nie jest uczesanie dla każdego. Przemyślmy dobrze zanim fryzjer przejedzie maszynką po naszym boku. Istnieje kilka czynników, które nie sprzyjają tego typu uczesaniu.

Po pierwsze: odstające uszy. Jeśli natura zrobiła nam psikusa i obdarzyła nas odstającymi uszami bądź jednym uchem, fryzura z wygolonymi bokami nie będzie dla nas. To uczesanie odrywa uszy i pokazuje je w pełnej krasie. Ewentualnie, jeśli jeden nasz narząd słuchu nie przylega estetycznie do głowy, możemy zdecydować się na wygolenie tylko jednego boku – tego, który może pochwalić się zgrabnym uchem.

Po drugie: metryka. Sześćdziesięcioletnia kobieta raczej nie będzie się korzystnie prezentować z wygolonymi bokami. A to dlatego, że taka fryzura zaostrza i podkreśla rysy oraz lepiej uwidacznia twarz. W tym wieku dorabiamy się zmarszczek, a owal twarzy nie jest już taki idealny. Dążymy zatem do fryzur i uczesań łagodzących zarys twarzy i ukrywających co nie co.

Po trzecie: cienkie i przerzedzone włosy. Gdy nasza czupryna nie jest zbytnio gęsta i mamy problem z wypadającymi nadmiernie włosami, raczej powinniśmy dążyć do zachowania jak największej ilości włosów na głowie niż mocnego pozbywania się nich. Do tego, gdy wygolimy bok mogą być widoczne nieestetyczne prześwity.

Fryzura z wygolonym bokiem

Po czwarte: charakter: Wygolone boki pasują do osoby z silnym charakterem. Fryzura ta podkreśli ich oryginalny sposób bycia, nietuzinkowość i odwagę w dążeniu do rzeczy trudnych. Nieśmiała i spokojna persona nie będzie czuła się komfortowo w takim uczesaniu.

Po piąte: kolor włosów. Jeśli mamy już sporo siwych włosów, wygolenie boku i pozostawienie go w naturalnym odcieniu zaskutkuje siwymi plackami. Należy pamiętać, że wygolony bok szybko traci na estetyce i trzeba częściej go podcinać. Jeśli więc nasze włosy są farbowane, musimy zdecydować się czy krótkie boki również farbujemy na ten sam kolor czy pozostają w naturze. Pierwsza opcja – malujemy je również farbą – niesie za sobą częstszą koloryzację samych boków. Druga opcja - boki pozostają w naszym naturalnym kolorze – jest mniej wymagająca ale musi odcieniem współgrać z resztą włosów. Przemyślmy, więc ten problem.

A komu będzie wyśmienicie w wygolonymi bokami? Biorąc pod uwagę powyższe zagadnienie, wygolone boki pasują do całej reszty, która nie odnalazła siebie w czynnikach niesprzyjających tego typu fryzurze. Gdy więc przynajmniej jedno twoje ucho przylega do głowy, masz niepospolity charakter, jesteś odważny i lubisz wyróżniać się w tłumie, twój wiek nie wymaga jeszcze intensywnych czynności maskujących go i wybrałaś/eś już dominujący kolor na własnej głowie, a pasma masz normalne lub grube - możesz śmiało wygolić swoje boki i cieszyć się oryginalną fryzurą. Ten styl pasuje zarówno do krótkich, jak i długich włosów i zależnie od stopnia wygolenia możemy mocniej lub słabiej zaakcentować nasz bok z pazurem.

Autor: www.fryzuranadzis.pl.

Lidia Kowalska
Wizażystka, blogerka, pasjonatka stylu i urody, a przede wszystkim żona i mama.

Komentarze