Dla kogo kolczyki srebrne z rubinem?

RubinStanowi jeden z najcenniejszych kamieni, wykorzystywanych w jubilerstwie, występuje w szerokiej gamie odcieni i perfekcyjnie łączy się z ponadczasowym srebrem. Rubin, bo o nim mowa, nie bez powodu budzi zainteresowanie kupujących. Zastanawiasz się kogo i dlaczego warto obdarować srebrnymi kolczykami z rubinem? Koniecznie przeczytaj!

Z czego wynika popularność rubinów w branży jubilerskiej?

Rubin zwraca uwagę przede wszystkim barwą. Charakterystyczna czerwień występuje w szerokiej gamie odcieni, z których za najpiękniejsze uznaje się te z niebieskim połyskiem. Kamień perfekcyjnie prezentuje się zarówno w złotej, jak i srebrnej oprawie i jest wykorzystywany do produkcji każdego rodzaju biżuterii, najczęściej wybierane są jednak srebrne kolczyki z rubinem. Nie ma w tym nic dziwnego - takie połączenie doskonale sprawdza się również na co dzień.

Komu pasują srebrne kolczyki z rubinem?

Srebrne kolczyki z rubinem uznaje się za najodpowiedniejsze dla pań o zimowym typie urody, niemniej bogactwo odcieni kamienia sprawia, że z powodzeniem mogą je nosić niemal wszystkie kobiety. Przykładowo - blondynkom o alabastrowej cerze poleca się chłodne odcienie czerwieni, najlepiej wpadającej w róż, brunetkom o śniadym odcieniu skóry - krwisto czerwone. Zatem, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej pary, oceń swój tym urody - wówczas wybrana biżuteria będzie doskonale dopasowana.

Jakie srebrne kolczyki z rubinem warto wybrać?

Projektanci biżuterii z kamieniami szlachetnymi postanowili pójść o krok dalej i połączyć efektowne zdobienia z niestandardowym designem. Obok klasycznych kolczyków na sztyfty, w ofercie dobrych sklepów jubilerskich znajdziesz nieco bardziej okazałe projekty - np. w srebrnej oprawie w kształcie kwiatów, łezek lub w towarzystwie innych kamieni, chociażby szafirów i szmaragdów.

Dlaczego warto postawić na rubin? Srebrne kolczyki posłużą przez lata

Zastanawiasz się, dlaczego warto postawić na rubin? Okazuje się, że po osadzeniu w oprawie (srebrnej lub złotej), kamień może zachwycać blaskiem do tysiąca lat. Warunkiem jest odpowiednia obróbka - naturalnie rubiny są matowe, charakterystycznego połysku nabierają w efekcie szlifowania. Nie bez znaczenia jest pielęgnacja. Srebrne kolczyki z rubinem (jeśli mają służyć przez kolejne lata) muszą być systematycznie czyszczone - najlepiej miękką ściereczką, zwilżoną w wodzie z mydłem. Zachowaniu dobrej kondycji ozdób sprzyja również ich systematyczne noszenie. Na szczęście nie będzie to trudne - rubin jest odpowiedni również na co dzień!

Komentarze