Czym najlepiej zrobić makijaż brwi?

Makijaż brwiMakijaż brwi bywa ryzykowany, gdyż nieumiejętne malowanie brwi może spowodować, że efekt jest karykaturalny. Najważniejszą rzeczą w malowaniu brwi jest efekt naturalności. Nie jest to jednak takie skomplikowane jakby mogło się wydawać.

Makijaż brwi bywa ryzykowany, gdyż nieumiejętne malowanie brwi może spowodować, że efekt jest karykaturalny. Najważniejszą rzeczą w malowaniu brwi jest efekt naturalności. Nie jest to jednak takie skomplikowane jakby mogło się wydawać. Jeśli codziennie wykonujemy makijaż brwi, to mamy już wprawę i aby go poprawnie wykonać potrzebujemy niewiele czasu. Poprawny makijaż potrafi wymodelować brwi, nada brwiom odpowiedni kształt, podkreśli rysy twarzy i powiększy optycznie oko.

Jak dbać o brwi?

Zanim zabierzemy się za makijaż brwi warto najpierw zająć się ich pielęgnacją. Podstawa to stworzyć idealny kształt brwi. Jeśli nie mamy wprawy w regulacji, to wato udać się do profesjonalnej kosmetyczki, która usunie niepotrzebne włoski oraz nada pasujący kształt do naszej twarzy poprzez regulację włosków za pomocą pęsety lub nici. Dzięki temu otrzymamy ładny łuk brwiowy, który podkreśli naszą twarz.

Jak i czym malować brwi?

Do charakteryzacji brwi potrzebne będzie nam kilka akcesoriów i produktów, do których należą szczotka do brwi, pędzel ze skośnym włosiem, cienie i kredka do brwi w odpowiednim kolorze. W zależność od tego jaki efekt chcemy uzyskać oraz metody jaką chcemy zastosować do malowania brwi będziemy potrzebować innych kosmetyków. Każda z metod pozwala uzyskać nam piękny ale nieco inny wygląd brwi.

Stylizacja brwi cieniami. Cienie do brwi są coraz częściej używane do stylizacji brwi. Malowanie brwi cieniem pozwala zakryć różne niedoskonałości, prześwity czy ubytki włosków na łuku brwiowym. Możesz wyrównać kolor brwi wybierając odpowiedni cień. Kontur brwi wykonany za pomocą cieni jest delikatny, a efekt jest bardzo naturalny.

Stylizacja brwi kredką jest metodą bardziej precyzyjną. Do wykonania makijażu brwi kredką potrzebna jest miękka kredka, którą później możemy rozetrzeć pędzelkiem. Pamiętać trzeba, aby nie wybierać kredek o tłustej konsystencji, bo może osiadać na włoskach. Wybór kredki do stylizacji powoduje, że możemy domalować brakujące włoski i stworzyć kontur brwi, który pasuje do naszej twarzy czy przedłużyć kształt brwi. Należy jednak uważać, aby zbyt mocno nie malować brwi, a tylko podkreślić delikatnie linię oczu poprzez delikatnie i naturalnie podkreślenie koloru brwi.

Inne metody malowani brwi to użycie żelu do rzęs lub henna. Dzięki hennie jesteśmy w stanie otrzymać ciemne brwi oraz w miarę trwały rezultat, który utrzymuje się do kilku tygodni. Dzięki hennie brwi możemy zaoszczędzić kilka minut w trakcie codziennego make-up.

Nauka malowania brwi krok po kroku

Do wykonania idealnego makijażu na dzień jest przestrzeganie kilku zasad. Aby makijaż wyszedł bez zarzutu, to musimy malować brwi bez pośpiechu, precyzyjnie. Malowanie należy wykonać odpowiednimi kosmetykami stworzonymi do tego oraz wybierając właściwy kolor kredki lub cienia, który najlepiej wybierać do koloru włosów czy karnacji. Jeżeli chcemy poznać dokładne techniki i metody malowania brwi możemy zapisać się na indywidualny kurs makijażu: https://pedzlove.pl/blog/indywidualny-kurs-makijazu-b22.html.

Jak malować brwi cieniem?

W pierwszej kolejności musimy zdecydować czym malować brwi. Technika wykorzystująca malowanie cieniami jest obecnie najbardziej popularna. Następnym krokiem jest zabrnie się za regulację brwi za pomocą pęsety. Trzeba sprowadzić brwi do porządku usuwając niepotrzebne włoski nad i pod linią brwi oraz musimy doprowadzić do odpowiedniego kształtu łuku brwiowego. W przypadku malowanie cieniem w pierwszej kolejności należałoby wyczesać wszystkie włoski szczoteczką. Następnie należy nałożyć trochę cienia na pędzelek i w pierwszej kolejności nałożyć go tam gdzie są braki włosów. Następnie energicznie należy nakładać cień wraz z włosem od zewnętrznej strony łuku brwiowego do końca.

Zawsze należy wybierać kosmetyk, który pasuje do koloru brwi lub jest o ton jaśniejszy, wtedy oprawa oczu będzie najładniejsza. Taki kolor najładniej będzie wyglądał i nie będzie zbyt karykaturalny. Pamiętać trzeba o zaznaczeniu linii brwi, aby nadać im ładny kształt. Dodatkowo możesz nad łukiem nałożyć odrobinę korektora, a pod użyć korektora lub rozświetlacza. Pozwoli to na podkreślenie kształtu brwi. Po wykonaniu makijażu brwi na dzień, należy nadmiar cieni wyczesać szczoteczką i nadać im finalny kształt.

Malowanie krok po kroku nie jest trudne, ale wymaga wprawy i ćwiczeń. Wykonywanie makijażu codziennie spowoduje, że stanie się to rutyną. Z czasem będziemy wiedzieć jakich kosmetyków używać, jaki odcień cieni najbardziej pasuje do naszej cery latem, a jaki zimą. Odpowiednio wykonany makijaż sprawi, że nasze brwi będą piękne i będą wyglądały bardzo naturalnie. Dobrze zadbane, wyregulowane i podkreślone brwi są taką ostatnią kropelką w wizerunku naszych oczu i dzięki temu cała twarz nabiera charakteru.

Komentarze