Co stosować na skórę po wizycie na solarium?

OpalanieJeśli chodzi o kolor karnacji, kanony piękna są obecnie różnorodne. Wiele osób za pożądane zabarwienie skóry uważa karmelową, równomierną opaleniznę. Klimat w naszej szerokości geograficznej nie sprzyja jej uzyskaniu, dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z solarium. Po każdym wyjściu z solarium warto odpowiednio zadbać o skórę, aby jak najdłużej utrzymać piękną opaleniznę i zapobiec występowaniu skutków ubocznych.

Zalety opalania w solarium

Zwolennicy opalania w solarium podkreślają, że poprawia ono humor. Światło lamp wpływa również w pewnym stopniu korzystnie na wytwarzanie witaminy D3 w organizmie. W okresie jesieni i zimy opalanie pomaga zwalczyć przygnębienie i chandrę, a piękny kolor karnacji przyczynia się do poprawy samooceny. Warto umiejętnie korzystać z solarium i starać się niwelować możliwość pojawienia się niepożądanych objawów. Najlepiej korzystać z renomowanego sprzętu - takie łóżka są zazwyczaj objęte obowiązkiem konserwacji. To jak często można korzystać z solarium, jest uzależnione od fototypu skóry - im ciemniejsza karnacja, tym opalanie jest bezpieczniejsze. Doskonałym rozwiązaniem do zastosowania po opalaniu w solarium może być olej abisyński: https://esent.pl/olej-abisynski, który dodatkowo chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Opalanie

Pielęgnacja skóry po opalaniu w solarium

Właściwa pielęgnacja skóry poprzez jej nawilżanie przed skorzystaniem z solarium umożliwi zachowanie opalenizny na dłużej. Solarium w znacznym stopniu wysusza skórę, dlatego najważniejszym czynnikiem po opalaniu jest odpowiednie jej nawilżenie. Im szybciej skóra traci wilgoć, tym szybciej można pożegnać się z jej pięknym złoto-brązowym kolorem. Tuż po skorzystaniu z solarium najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z prysznica. Woda nie może być zbyt ciepła, ponieważ dodatkowo wysusza skórę. Można również zastosować delikatne mydła lub żele nawilżające. Po prysznicu należy zastosować balsam po opalaniu, który w odpowiedni sposób nawilży skórę, utrwali opaleniznę oraz umożliwi usunięcie zaczerwienienia, które czasami mogą pojawić się na skórze. Do stosowania na skórę po wizycie w solarium przeznaczone są specjalne kosmetyki solaryjne. Posiadają one aktywatory opalenizny, dzięki którym opalanie przebiega szybciej oraz specjalne substancje odżywcze. Należy do nich chińska herbata o działaniu detoksykującym oraz przeciwdziałającym starzeniu się skóry, a także różnego rodzaju olejki o właściwościach silnie nawilżających. Po opalaniu warto korzystać z kosmetyków, których zadaniem jest przedłużenie opalenizny, jak np. wyciągi ze słodkich migdałów i olejki, które nawilżają i opóźniają złuszczanie się naskórka oraz pantenol działający łagodząco i kojąco na skórę.

Opalanie

Jakie składniki powinny wchodzić w skład kosmetyków po opalaniu?

Pożądane składniki nowoczesnych preparatów zalecanych do stosowania po opalaniu w solarium to przede wszystkim:

  • olej abisyński, makadamia albo konopny, który nawilża i natłuszcza skórę,
  • olejek marchewkowy dzięki zawartości karotenu utrwala opaleniznę,
  • aloes, który bardzo dobrze nawilża skórę, zalecane są również kąpiele z aloesu, ponieważ wtedy najlepiej się wchłania,
  • masło shea ma właściwości regeneracyjne, zawartość witamin A i E chroni przed wolnymi rodnikami,
  • masło kakaowe oraz wyciąg z orzecha włoskiego są naturalnymi kosmetykami przedłużającymi opaleniznę.

Komentarze