Co ma w swojej ofercie marka Columbia?

Marka ColumbiaColumbia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich marek odzieżowych. Powstała na początku XX wieku i z dekady na dekadę podbijała serca nowych klientów na całym świecie. Jej misją jest dostarczanie wysokiej jakości odzieży i sprzętów wszystkim tym, dla których pasją jest aktywność na świeżym powietrzu. Warto zatem nieco lepiej poznać tę markę, a w szczególności oferowane przez nią produkty.

Jaka jest historia marki Columbia?

Marka Columbia powstała w 1937 roku. Wówczas rodzice Gert Boyle uciekli z nazistowskich Niemiec do Stanów Zjednoczonych. Osiedli w Portland i wkrótce kupili firmę produkującą kapelusze, którą nazwali Columbia Hat Company. Po ich śmierci firmą zarządzać zaczął mąż Gert Boyle, a po jego odejściu w latach 70 ubiegłego wieku na czele przedsiębiorstwa stanęła sama Gert. To właśnie pod jej przewodnictwem firma produkować zaczęła wysokiej jakości odzież i sprzęt outdoorowy. Obecnie firmą zarządza jej syn, dla którego priorytetem są wysokie standardy i produkcja najwyższej jakości asortymentu. To dzięki temu Columbia jest dziś ceniona na całym świecie, także w Polsce.

Jakie technologie w swoich produktach stosuje marka Columbia?

Dla marki Columbia najważniejsza jest wygodna i komfort klientów. Dlatego w produkcji swojego asortymentu stawia na nowoczesne i innowacyjne technologie. Dobrym przykładem mogą być choćby technologie Adapt Trax, Omni-Grip oraz Vibram stosowane w produkcji butów. Dzięki nim obuwie cechuje się znakomitą przyczepnością do podłoża i stabilnością. Zapewnia to bezpieczną wędrówkę po górach czy na trudnym, nierównym leśnym podłożu. Ponadto buty marki Columbia dzięki zastosowanym technologiom świetnie sprawdzają się zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach. W asortymencie marki znajdują się nie tylko wysokiej jakości buty, ale i różnego rodzaju ubranie outdoorowe. Wymienić można tu choćby kolekcję ubrań wierzchnich z oddychająca membraną i miękką tkaniną, które bardzo dobrze sprawdzają się w czasie deszczu. Wewnątrz ubrania zachowują suchość, a przy tym znakomicie odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Do ich produkcji firma stosuje technologię Outdry™ Extreme oraz Omni-Tech™. Wykorzystywane są m.in. do produkcji spodni, polarów i kurtek.

Nie można pominąć faktu, że marka Columbia wykorzystuje również nowoczesne technologie mające na celu ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Mowa tu choćby o technologii Omni-Shade™ Sun Deflector, która stosowana jest w produkcji odzieży ze słonecznym detektorem, który odbija promienie słoneczne. Dzięki temu w takiej odzieży nie odczuwa się bardzo wysokich temperatur. Poza tym znakomicie odprowadza ona wilgoć na zewnątrz.

Jakie produkty oferuje marka Columbia?

Asortyment marki Columbia jest bardzo szeroki. W pierwszej kolejności wymienić można kurtki. W ofercie firmy znaleźć można kurtki puchowe, trekkingowe, przeciwdeszczowe, narciarskie, a także tzw. kurtki 3 w 1. Poza tym Columbia oferuje wysokiej jakości polary, bluzy i kamizelki, które świetnie sprawdzą się podczas wycieczek w chłodniejsze dni. Co ważne, w ofercie firmy znajdują się także produkty, które śmiało, można zakładać na co dzień, a nie jedynie dłuższe wycieczki w teren. W przypadku panów mowa tu o koszulkach i koszulach z krótki i długim rękawem. Z kolei panie sięgnąć mogą po style ocieplane spódnice. Dużą popularnością cieszą się także softshellowe spodnie. Wspomnieć trzeba również o produktach na głowę, czyli czapkach chroniących zarówno przed słońcem, jak i przed chłodem.

Komentarze