Akcesoria i przybory do makijażu dla początkujących

Makijaż dla początkujących - przyboryPierwszy zestaw pędzli, może wywoływać trwogę w oczach kupującej dziewczyny. Wszystkie pędzle wydają się być do siebie podobne. Na pierwszy rzut oka i z małym zapleczem wiedzy, trudno jest odróżnić produkty do konturowania twarzy, do rozcierania cieni czy makijażu ust. Jak właściwie oraz rozsądnie dobrać swój pierwszy zestaw pędzli? Oto nasze wskazówki.

Pędzle do twarzy mogą być wykonane z różnych materiałów. Jedne będą tańsze, drugie droższe. Szczególnie polecane będą te, wykonane z naturalnego włosia, które łatwo się czyści i co ważne, także na długo wystarczają. Im dokładniej przyjrzymy się poszczególnym produktom, tym makijaż przy ich użyciu będzie wykonany szybciej, efektowniej i co najważniejsze, przyjemniej.

Teoria na początek

Aby makijaż wykonany przy pomocy pędzla, mógł być uznany za profesjonalny. Należy dobrać kilka produktów, ale wysokiej jakości. Ważne będzie tutaj nie tylko włosie, ale również część służąca do jego trzymania w dłoni. Niektóre z tanich produktów, po kilkukrotnym zastosowaniu tracą zewnętrzną powłokę, są odrapane. Gdzieniegdzie odpryskuje na nich lakier. Takie akcesoria wyglądają po prostu mało estetycznie.

Najważniejsze informacje o pędzlach:

  • do podkładu - stosujemy pędzel ze sztucznego włosia, z naturalnego, nie wchłonie nam lejącego produktu. Pędzel tego typu powinien być gruby, mięsisty,
  • do pudru - bardzo dobrze sprawdzą się puszki oraz pędzle duże, z naturalnego włosia. Im będą większe, tym szybciej poradzimy sobie z wklepaniem pudru,
  • do konturowania - stosujemy pędzle miękkie i nieco zaokrąglone w delikatny szpic,
  • do różu, możemy użyć tego samego pędzla, który zastosowałyśmy do podkładu lub do konturowania,
  • pędzle do powiek - nie potrzebujemy na początek pędzla płaskiego, lepiej wybrać dwa, różne pędzle do blendowania; pędzle do powiek powinny być puchate i nieco spłaszczone,
  • do czego służą pędzle kuleczki? Do rozcierania cieni na oku; warto postawić na jeden taki produkt w swoim zestawie,
  • pędzel do brwi oraz pędzel do kreski to produkt wielofunkcyjny.

Uwaga, w naszej pierwszej kolekcji możemy sobie podarować pędzle do nakładania pomadki na usta, różu, eyeliner'a, czy do nakładania cieni oraz korektora.

Kup tylko te pędzle, które potrzebujesz

Zestawy pędzli kupujemy bardzo często, a zupełnie niepotrzebnie. Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem, wiele z dostępnych w takim zestawie produktów, nie będzie potrzebna. Szczególnie jeśli tyczy się to chociażby makijażu oczy, czy skomplikowanego i kilkuetapowego konturowania.

Zamiast przypadkowego zestawu, lepiej zakupić kilka tych pędzli, które rzeczywiście umożliwią wykonanie profesjonalnego makijażu.

Czy wiesz, że nawet dobrze kosmetyki, nie będą tworzyły efektownego makijażu, jeśli do ich nałożenia, użyjesz niewłaściwego pędzla? Efektowne i trwałe wykończenie twarzy gwarantują kosmetyki w połączeniu z odpowiednio dobranymi akcesoriami i przyborami do makijażu.

Aby jednak pędzle służyły nam na długi czas, pamiętajmy o jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii. Powinny być systematycznie myte, najlepiej produktami o delikatnej konsystencji.

Autor: www.tagomago.pl.

Komentarze