7 mitów na temat powiększania ust - sprawdź, w co nie warto wierzyć!

Powiększenie ustPowiększanie ust jest zabiegiem niezwykle popularnym, ale nadal krąży na jego temat wiele mitów. Te popularne przekonania nie odzwierciedlają najczęściej stanu faktycznego. Jeśli rozważasz wykonanie tego zabiegu u siebie, warto mieć sprawdzone informacje. Dowiedz się, dlaczego nie warto wierzyć w te stwierdzenia!

1. Powiększone usta wyglądają nienaturalnie

Jest to powszechny mit, u źródeł którego leżą często nieudane metamorfozy lub przesadzone zabiegi, jakim poddają się celebrytki. Doświadczony lekarz jednak nie zdecyduje się na podanie większej ilości kwasu hialuronowego, niż jest to konieczne. Co więcej, to Ty sama decydujesz, czy chcesz tylko delikatnie powiększyć swoje usta, czy efekt ma być bardziej wyrazisty. Większości specjalistów zależy na jak najbardziej naturalnym efekcie i ostrożnie dawkują kwas hialuronowy. Wybierając zatem sprawdzoną klinikę i wykwalifikowanego specjalistę nie musisz obawiać się przerysowanego efektu.

2. Zabieg powiększania ust jest bardzo bolesny

W tym przypadku wiele zależy od indywidualnego progu bólu, ale na ogół zabieg powiększania ust nie jest bolesny. Wprawdzie wiąże się z nakłuwaniem delikatnego obszaru, jakim są usta, ale najczęściej przed całą procedurą stosuje się krem znieczulający. Dla większości pacjentów jest to zupełnie wystarczające i nie odczuwają oni nieprzyjemnych odczuć. Może pojawić się niewielkie rozpieranie podczas podawania preparatu, ale nie jest to raczej ból, tylko lekki dyskomfort.

3. Określona ilość kwasu daje zawsze takie same efekty

Wiele osób chce wiedzieć, jakie efekty daje ściśle określona ilość kwasu, wyszukując powiększanie ust przed i po 1 ml. Już sam przegląd fotografii nieraz sugeruje, że rezultaty u różnych osób nie będą takie same. Każda osoba ma nieco inną budowę i jakość skóry. To, jaki będzie efekt podania 1 ml kwasu hialuronowego, jest zależne od wielu indywidualnych czynników. Co więcej, ta standardowa ilość kwasu jest tylko pewną wskazówką dla lekarza. U niektórych osób wystarczy jeszcze mniejsza ilość preparatu (np. 0,5 lub nawet 0,2 ml), zaś u niektórych trzeba podać go nieco więcej. Dlatego warto zaufać doświadczonemu specjaliście, który na podstawie badania ustali, jaka dawka będzie wystarczająca dla danej pacjentki.

4. Kwas hialuronowy w ustach jest wyczuwalny

Prawidłowo przeprowadzony zabieg powoduje, że kwas rozkłada się równomiernie i nie powoduje żadnego dyskomfortu w ustach. Należy jednak wybrać się do zaufanej kliniki, jak skin-medic.pl Kwas hialuronowy może być wyczuwalny jedynie przez krótki czas po powiększeniu ust. Jednak najpóźniej do 2 tygodni po zabiegu wszystko powinno się unormować - preparat wówczas nie powinien powodować żadnych nieprzyjemnych odczuć.

5. Efekty powiększenia ust utrzymują się przez kilka lat

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym, który jest substancją biodegradowalną wiąże się z określonym czasem jego trwałości. Okres ten jest w dużej mierze zależny od preparatu, a także od indywidualnych predyspozycji pacjentki (w tym jej trybu życia). Najczęściej efekty powiększania ust utrzymują się przez kilka miesięcy, maksymalnie do roku. Po tym czasie jest jednak możliwość powtórzenia zabiegu, jeśli klientka odczuwa taką potrzebę. Ten ograniczony czas trwałości ma pewną niepodważalną zaletę: gusta się zmieniają i niektóre osoby po pewnym czasie nie chcą już powiększać ust. Mogą też zrobić to w mniejszym lub większym stopniu, niż za pierwszym razem.

6. Zabieg powiększenia ust może wykonać kosmetyczka

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem, który narusza ciągłość skóry, dlatego powinien być przeprowadzany w odpowiednich placówkach medycznych. Wykonywanie go przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych i powikłań. Przeprowadzenie zabiegu w klinice gwarantuje, że w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych reakcji organizmu można szybko zareagować i zniwelować niepożądane skutki. Dlatego ten zabieg należy wykonywać tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Godnym zaufania miejscem jest np. klinika skin-medic.pl w Poznaniu.

7. Każdy może powiększyć sobie usta

Niestety zabiegu powiększania ust nie można wykonać u każdego. Przeciwwskazania do tego zabiegu obejmują między innymi: okres ciąży i karmienia piersią, stany zapalne w obrębie ust, czy infekcje (np. opryszczka). Przed wykonaniem zabiegu nie powinno się też przyjmować leków, które mogą rozrzedzać krew, np. niektórych preparatów przeciwzapalnych lub przeciwbólowych. Ponadto powiększanie ust kwasem hialuronowym nie jest wskazane u osób, które mają stwierdzoną alergię na jad owadów błonkówek (np. osy lub pszczoły). Jest to związane z enzymem hialuronidazy, produkowanym przez te owady, który służy również do rozpuszczenia kwasu hialuronowego, jeśli pojawi się taka konieczność.

Komentarze