3 zasady, jak wybrać portfel idealny

Idealny portfelPortfel to elegancki dodatek, który ułatwia dostęp do gotówki, kart płatniczych i wizytówek, a także pomaga utrzymać porządek w torebce i aktówce. Porządny, skórzany portfel z powodzeniem można wręczyć w charakterze eleganckiego prezentu. Poznaj podstawowe zasady, którymi warto się kierować przy wyborze portfela idealnego.

Trwały i elegancki materiał na galanterię - skóra naturalna

Pierwsze kryterium, którym należy się kierować podczas poszukiwań idealnego dodatku to materiał, z jakiego został on wyprodukowany. Klasyczny męski portfel ze skóry wysokiej jakości to zawsze doskonały wybór - naturalna skóra jest materiałem trwałym, uniwersalnym, pięknie się starzeje, nabierając szlachetnego wyglądu.

Portfele wykonane z tego materiału są trwałe i niezawodne, co wydłuża czas ich użytkowania, w przeciwieństwie do tańszych odpowiedników ze sztucznej skóry czy materiału, który ją imituje.

Portfel dla kobiety - subtelny design i mniejszy rozmiar

Design damskich portfeli skórzanych różni się od ich męskich odpowiedników rozmiarem, kształtem i często także kolorem. Duży model może być nieporęczny dla drobnej, delikatnej damskiej dłoni i zająć zbyt wiele miejsca w wizytowej kobiecej torebce. Zwykle panie preferują subtelniejsze dodatki, dlatego proporcje portfela damskiego nieco różnią się od modeli męskich. Czasami portfel damski jest bardziej podłużny i wąski, co nadaje mu wysmukły kształt. Nie jest to jednak zasadą: zdarza się, że panie wybierają pojemniejsze (przez co większe) modele portfeli, które pomieszczą dokumenty, zdjęcia i karty lojalnościowe, a panowie decydują się na mniejsze portfele, np. takie, które nie wypychają kieszeni garnituru.

Portfel idealnie dopasowany do twojego gustu

Oprócz obiektywnych cech, takich jak wymienione powyżej: materiał wykonania oraz rozmiar, ważny też jest wygląd portfela. Mały portfel skórzany może prezentować się neutralnie lub efektownie, w zależności od rodzaju skóry wykorzystanej do jego wykonania - matowej lub błyszczącej. lakierowanej lub nubukowej. Kwestią gustu jest też kolor oraz dodatki w postaci okuć, elementów metalowych (w złotym lub srebrnym kolorze), liczby i wielkości przegródek. Niektóre portfele są również wyposażone w wygodne schowki na bilon - zasuwane lub zapinane na zatrzask. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać zawartość portfela w należytym porządku. W ofercie można też znaleźć modele z rozbudowanym systemem kieszonek, które dostosowane są wielkością do rozmiaru dowodu osobistego, prawa jazdy, kart płatniczych czy wizytówek - to propozycja dla osób, które lubią mieć wszystkie dokumenty w jednym miejscu. W tej kwestii wiele zależy od gustu i indywidualnych potrzeb użytkownika. Idealny portfel dla każdego będzie wyglądał nieco inaczej.

Pamiętaj, aby wybierać modele wykonane ze skóry naturalnej, o którą należy dbać, aby długo chroniła twoje pieniądze.

W zależności od tego, czy zależy ci na miejscu na drobne, czy zwykle nosisz przy sobie dużą liczbę kart i wizytówek - wybieraj pod tym kątem z szerokiej oferty i szukaj najlepszych rozwiązań. Dopasuj model do twoich potrzeb i wymagań, upewnij się, że jego rozmiar pozwala, by go wygodnie nosić w kieszeni czy torebce. Chroń swoją gotówkę i karty w wygodnym i funkcjonalnym portfelu. Duży wybór portfeli znajdziesz na stronie https://www.empik.com/moda/akcesoria-modowe/portfele,431510,s.

Komentarze