Trzy rzeczy, które powinien o modzie wiedzieć Twój mężczyzna!

Co mężczyzna powinien wiedzieć o modzieSzafa każdej kobiety kryje tajemnice, o których nawet nie śniło się mężczyznom? Jak więc pomóc zrozumieć im zawiłości damskiego świata? Oto kilka informacji, które pomogą twojemu facetowi zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi?!

Sukienka czy spódnica? Balerinki czy półbuty? Pudrowy róż, fiolet czy magent? To i wiele więcej to chyba te elementy damskiej szafy czy kosmetyczki, które spędzają sen z powiek każdemu mężczyźnie, a jednocześnie okropnie denerwują nas - kobiety. No bo ile można powtarzać i tłumaczyć? Ile czasu upłynie zanim ukochany zauważy różnicę? No i ostatecznie - jak można tego nie wiedzieć, skoro to oczywiste? Oto pięć rzeczy, które ułatwią ci komunikację i sprawią, że wreszcie znajdziecie wspólny język!

Sukienka, a spódnica

Spódnica to element garderoby, który podobnie jak spodnie nosi się w dolnej części ciała, co oznacza przede wszystkim to, że jeśli Twoja ukochana Drogi Mężczyzno kupuje spódnicę, to będzie potrzebowała dokupić do niej bluzkę, a co za tym idzie spędzicie w sklepie kolejną godzinę i wydacie dwa razy więcej pieniędzy. Sukienka w odróżnieniu do swojej poprzedniczki jest połączeniem góry i dołu, co w praktyce oznacza tyle, że kupujecie jedną rzecz, a góra i dół do siebie pasują więc nie ma problemu z tym, że ona znowu nie będzie wiedziała jak skomponować swoją stylizację. Można byłoby się tu jeszcze pokusić o wyjaśnienie, że jedna sukienka w szafie to za mało, bo wyróżniamy wiele rodzajów tego elementu garderoby. Sukienki na co dzień, sukienki wieczorowe oraz sukienki koktajlowe, które sprawdzą się doskonale tam, gdzie dwie poprzednie są zbyt eleganckie albo wprost przeciwnie, pospolite.

Buty

W temacie butów jest zdecydowanie więcej do powiedzenia, ale warto znać co najmniej pięć podstawowych modeli, które POWINNA mieć w szafie twoja ukochana i bez których nie sposób się obyć w codziennym funkcjonowaniu. Warto znać następujące rozróżnienie: sandały - to buty na wiosnę i lato, czyli takie, które mają odsłoniętą większą część stopy, nosi się je latem i w zależności od okazji mogą być całkowicie płaskie, na koturnie albo eleganckim obcasie. Po drugiej stronie szali są buty na jesień i zimę czyli kozaki - mogą być wysokie albo niskie, płaskie albo wysokie, eleganckie albo wprost przeciwnie ;-) - pewne jest to, że są ciepłe, nie powinny przemakać i w szafie powinny znaleźć się co najmniej dwie pary. Pozostałe kategorie to buty idealne na wiosnę i wczesną jesień - balerinki (to pewnie te, które najmniej lubisz i uważasz, że są mało seksowne!), czyli płaskie, wkładane na stopę najczęściej bez zapięcia. Oraz szpilki, czyli te które uwielbiasz i z pewnością nie masz problemu z tym, aby je rozpoznać.

Kolory

Wiemy, że mężczyźni mają z tym problem, dlatego postanowiłyśmy znaleźć kilka kluczy, które ułatwią zapamiętanie barw. Magent - kolor T-mobile (wszystkie podobne barwy, to będzie także róż - taki lekki, jakby sprany to róż pudrowy!) a fiolet - to sieć telefonii komórkowej Play. Teraz już będzie łatwo zapamiętać, prawda?

Ocena: 5.0

Komentarze