Szal - dodatek pasujący do wszystkiego. Jak dobrać, gdzie kupić?

SzalKażda Kobieta w dzisiejszych czasach wie, jak ważnym elementem ubioru są szale, ale czy każda wie, jaki był ich początek?

Otóż pierwsze szale zostały wyprodukowane już w XVI wieku w malowniczych Indiach, natomiast Europejki mogły się nimi cieszyć dopiero pod koniec XVIII wieku.

Jak każdy wie, lepiej jest produkować niż sprowadzać, dlatego już w 1800 roku w Anglii i Francji rozpoczęła się produkcja szali na wzór tych indyjskich.

Jak dobrać szal?

Odpowiednie dobranie tego niezwykłego elementu ubioru jest sztuką, a Kobieta układająca szal jest niczym malarz tworzący obraz. Do wiosennych, lekkich stylizacji idealne będą szale jedwabne, z żorżety, satynowe. Uniwersalne, do stroju codziennego najlepsze są szale bawełniane o bardzo różnorodnej kolorystyce oraz wzorach. Zimą świetnie sprawdzają się szale wełniane, a latem bądź do młodzieżowego, wyjątkowego ubioru niezwykle ciekawe są szale ażurowe - długie i wąskie.

Jak nosić szale?

Szale i szaliki można nosić na wiele sposobów, zarówno na elegancko, sportowo jak i wygodnie. Można je połączyć z klasyczną „małą czarną”, strojem do biura, teatru na wieczór, idealni sprawdzi się również do kurtki czy płaszcza. Nawet latem warto mieć przy sobie lekki szal, gdyby pogoda się zmieniła, albo przyszła Nam ochota zwiedzić Kościół bądź świątynię - można wówczas zarzucić na ramiona swój niezbędny dodatek.

Tak niewielki, a tak wiele może zmienić w naszym wizerunku oraz samopoczuciu. Szal może całkowicie odmienić charakter oraz styl Naszego stroju, odpowiednio dobrany oraz ułożony podkreśli atuty figury. Zakładając szal tak aby luźno zwisał z ramion optycznie wydłużymy szyję i tułów, a Nasza sylwetka wysmukli się, ułożenie go pośrodku lub omotanie wokół szyi jest idealne gdy posiadamy długą szyję.

Gdzie kupić?

Aktualnie mamy na rynku bardzo szeroki wybór fasonów, kolorów, długości oraz materiałów z jakich wykonane są szale. Największą ich różnorodność znajdziemy jednak w sklepie internetowym www.unisono.eu. Każda Kobieta kochająca modę, odnajdzie tu model odpowiedni dla siebie i co najważniejsze w najlepszej jakości. Nasz sklep gwarantuje szale z najlepszych materiałów, o trwałych kolorach oraz odporne na rozciąganie.

Komentarze