Style

Moda uliczna, czyli jak się ubierać w stylu street?

Styl StreetPrzeniesienie trendów na ulicę wprost ze światowych wybiegów nie do końca się sprawdza. Często projektanci stawiają tutaj bowiem na projekty typowo artystyczne, które zupełnie nie sprawdzają się jako element codziennego stroju.

Więcej…

   

Styl miejski: jak ubierać się modnie i wygodnie

Styl miejskiMiejski styl ubierania się charakteryzuje przede wszystkim wygoda, kreatywność i dużo koloru. Ubrania z markowych sklepów można swobodnie łączyć z oryginalnymi dodatkami z second handów, czyli odzieżą używaną. Do każdego stroju pasują duże szale oraz torebki na długim pasku.

Więcej…

   

Vintage a retro - czym się różnią oba style?

Vintage a retroRetro i vintage - choć pojęcia te pojawiają się w dzisiejszych czasach coraz częściej, można nieraz zauważyć, że są one kompletnie nierozumiane przez wielką część społeczeństwa. W dodatku bardzo łatwo je ze sobą pomylić albo uznać, że vintage i retro to zupełnie to samo, choć wcale tak nie jest. Dlaczego tak się dzieje i czym tak naprawdę różnią się od siebie te dwa style?

Więcej…

   

Jak dobrze łączyć style?

Style w modzie można dowolnie łączyć, pod warunkiem, że wiemy jak to robić, aby strój nie wydawał się kiczowaty i złożony z elementów, które pozornie do siebie nie pasują.

Jeśli nie jesteśmy jeszcze wprawieni w zabawach z modą, dobrym pomysłem jest skorzystanie z zawsze modnej i bezpiecznej bazy, jaką są ubrania utrzymane w stylu klasycznym.

Więcej…