Pierwsze zmarszczki - jak zapobiegać ich pogłębianiu się?

Pierwsze zmarszczkiNa Twojej skórze widać pierwsze zmarszczki? Warto zacząć działać już teraz, aby zapobiec ich pogłębianiu się. Co sprawdzi się najlepiej?

O swoją skórę warto dbać przez cały czas - tylko wtedy będzie można zachować jej młodzieńczy wygląd na jeszcze dłużej.

Gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki, najlepiej wytężyć swoje wysiłki, aby na dłużej cieszyć się gładką i jędrną skórą twarzy. W tym przypadku pomóc mogą nam odpowiednie kosmetyki, a także medycyna estetyczna z pełną gamą specjalistycznych zabiegów.

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki?

Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już pod dwudziestce, jednak musimy pamiętać o tym, że czas ich wystąpienia jest w dużej mierze indywidualny i zależny od osobniczych predyspozycji.

Zmarszczki są efektem starzenia się skóry, a dokładnie ich pojawienie się jest powiązane ze zmniejszeniem się ilości kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w skórze. Czas ich degradacji jest przy tym zależny od genów, ale również od tego, jak żyjemy. Właśnie dlatego oznaki starzenia mogą być widoczne na skórze dość szybko, gdy o siebie nie dbamy!

Szybszemu powstawaniu zmarszczek sprzyjają:

  • wystawianie skóry na promieniowanie UV - opalanie się, solarium
  • stosowanie użytek - picie alkoholu, palenie papierosów
  • brak pielęgnacji skóry lub niewłaściwa pielęgnacja skóry
  • nieodpowiednia dieta - monotonna, uboga w składniki odżywcze
  • niewystarczające nawodnienie organizmu - małe ilości napojów w ciągu dnia
  • nagła utrata wagi - może przyczynić się do zmniejszenia jędrności skóry
  • przebywanie w zanieczyszczonym środowisku - smog, inne pyły

Wobec tego zmarszczkom można zapobiegać - ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia, a także odpowiednia pielęgnacja skóry. Dodatkowe wsparcie może zaoferować profesjonalna medycyna estetyczna.

Jak dbać o skórę z pierwszymi zmarszczkami?

Przede wszystkim ważne jest dobranie odpowiednich kosmetyków, które będą posiadały właściwości nawilżające, odżywcze oraz przeciwzmarszczkowe.

Dobre kosmetyki dla skóry, która zaczyna się starzeć, nie muszą być jednak bardzo kosztowne. Do dyspozycji mamy również wiele tanich marek, które mają wiele pozytywnych opinii od użytkowniczek.

Odpowiedni kremy, serum, właściwe oczyszczanie twarzy i staranny demakijaż pomogą w zachowaniu młodego wyglądu skóry na długi czas!

Medycyna estetyczna w służbie młodości

Doskonałym wyborem dla kobiet, którym zależy na zachowaniu swojej młodości, jest również medycyna estetyczna. Oferowane w gabinetach zabiegi anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe pozwalają na dostarczenie skórze niezbędnych składników i aktywację jej naturalnych procesów regeneracyjnych.

Jednym z najczęściej stosowanych składników przeciwstarzeniowych w medycynie estetycznej jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w skórze i jest z nią biozgodny – dzięki temu zabiegi prowadzone z jego użyciem są tak bezpieczne.

Stosuje się także szereg innych związków i procedur odmładzających, które dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry pacjentki.

Mezoterapia igłowa

Doskonałym wyborem będzie mezoterapia igłowa - zabieg polegający na wstrzykiwaniu składników aktywnych bezpośrednio w skórę, aby dotarły one do jej najgłębszych warstw.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego poprawia jędrność skóry, likwiduje zmarszczki, wypełniając je od środka, a także poprawia poziom nawilżenia. Proces nastrzykiwania skóry dodatkowo aktywuje jej zdolności regeneracyjne.

Peelingi chemiczne

Bardzo dobrym wyborem w gabinetach medycyny estetycznej są także peelingi chemiczne, na przykład peelingi z kwasem felurowym.

Złuszczanie skory kwasami likwiduje jej drobne niedoskonałości, wyrównuje koloryt, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które są niezbędne dla zachowania jędrnej, młodej skóry.

Mikrodermabrazja

Podobne efekty jak w przypadku peelingów chemicznych można uzyskać poprzez mikrodermabrazję - to metoda mechanicznego złuszczania skóry z wykorzystaniem drobinek ściernych.

Zabiegi mikrodermabrazji mogą być prowadzone na skórach różnych typów - także na skórze delikatnej, suchej, wrażliwej.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Medycyny Estetycznej artdermaclinic.pl z Rzeszowa.

Komentarze