Pierścionek zaręczynowy w kształcie serca

Złoty pierścionek zaręczynowyNie ma co ukrywać, że zaręczyny to moment pełen wzruszeń i emocji, do których wraca się licznymi wspomnieniami i anegdotami, a potwierdzeniem tej romantycznej historii jest błyszczący na serdecznym palcu pierścionek. Sam jego zakup jest dla przyszłego pana młodego sporym wyzwaniem, ponieważ szeroka oferta, proponowana przez sklepy jubilerskie wzbudza zachwyt, ale jednocześnie przerażenie, który pierścionek, wśród setek egzemplarzy kupić, aby był tym jedynym i niepowtarzalnym. A może skierować swoje myśli ku głębokiej symbolice serca?

Najważniejsze pytanie, najważniejsza odpowiedź, najważniejszy pierścionek

Biżuteria jubilerska w tym pierścionki, kolczyki i cała gama innych produktów odznaczają się bogactwem, wynikającym ze szlachetności kruszców, ale samo ich zdobnictwo potrafi wprowadzać jeszcze więcej luksusu. Wszystko jest zależne od preferencji i upodobań właściciela. Pierścionki zaręczynowe to jednak specyficzna kategoria wyrobów, podobnie jak obrączki, które podkreślają powagę sytuacji związanej z prośbą o zamążpójście. Symbolika serca, które może zdobić krążek na palcu jest bardzo głęboka, zawsze przypomina o uczuciu, z jakim został podarowany przedmiot, a jednocześnie sam urok delikatnego zdobienia jest lekki, niezobowiązujący i bardzo elegancki.

Serce w pierścionkach zaręczynowych na różne sposoby

Serduszka na pierścionkach zaręczynowych mogą być tylko skromnym dodatkiem, zlewającym się z obrączką, choć mogą i wyróżniać się bogatym zdobnictwem, w postaci kryształków, diamencików lub cyrkonii. Te z pewnością dodają obrączce bogactwa i zamożności. Samo oczko serduszka może być także kamieniem szlachetnym, co jest już najwyższą półką okazałości i z pewnością wyróżnia się na dłoni.

Złoty pierścionek zaręczynowy

Złoty pierścionek zaręczynowy w kształcie serca. Źródło: ergold.pl.

Niezależnie więc od tego, czy kobieta, na której palcu zabłyśnie pierścionek, lubuje się w zachowawczej klasyce czy też wyrazistych detalach, pierścionki z topazem w kształcie serca mogą być dopasowane do jej upodobań. Szeroka gama tych wyrobów jubilerskich to także paleta kolorów, głównie złota, które może być standardowo żółte, wybielone lub różowe. Nowoczesne trendy nie boją się także subtelnego łączenia poszczególnych odcieni, co sprawia, że pierścionki będą pasowały do każdej, dobranej do nich biżuterii.

Pewnym jest, że pierścionek zaręczynowy z serduszkiem jest niezwykle oryginalnym sposobem proszenia o rękę, a każda przyszła panna młoda, która go otrzyma, z radością będzie wystawiała dłoń, by pokazać piękno połączone z głęboką symboliką, świadczącą o prawdziwym uczuciu mężczyzny.

Komentarze