Perfumy zaklęte w kamieniu, czyli 5 najciekawszych flakonów

Damskie perfumyDoskonale wiemy o tym, że książki nie powinno się oceniać po okładce. Zasada ta tym bardziej odnosi się do perfum, których flakony rzadko kiedy zdradzają, jakie nuty zapachowe czekają na nas wewnątrz opakowania. Jednak mimo to, właśnie kształt buteleczki bywa decydującym czynnikiem skłaniającym do zakupu. Sprawdź, po jakie niesamowite wzory flakonów sięgają perfumiarze!

1. Klasyka według Chanel No 5

Flakonik pierwszych perfum od Gabrielle Chanel od czasu swojego powstania niemal w ogóle nie uległ zmianie. Projektantce zależało, by jej kompozycja na zawsze kojarzona była z czymś stałym, klasycznym i nieprzemijająco pięknym. Dla odrobiny kontrowersji, perfumy Chanel No 5 zamknęła w buteleczce inspirowanej aptecznymi pojemnikami na leki. Od 1921 roku, zmiany w opakowaniu tego najsłynniejszego zapachu polegały głównie na kosmetycznym dopasowaniu do epoki. Flakonikowi dodawano kokardki, wygładzano krawędzie, czy poddawano lekkiej edycji etykietę.

2. Dziecięca radość i Moschino Toy

Moschino od zawsze idzie pod prąd i nie boi się pomysłów balansujących na granicy kiczu. Kiedy do sklepów trafiły perfumy Moschino Toy, fani marki oszaleli z zachwytu, gdyż było to niemal spełnienie wszelkich fantazji. Lekki, młodzieńczy zapach zamknięto we flakoniku schowanym w… pluszowym misiu. To doskonały gadżet 2w1 zarówno dla dziewczyny, jak i chłopaka - zapach jest unisex.

Perfumy

3. Justin Bieber’s Girlfriend

Dziś swoje własne perfumy ma niemal każda gwiazda ekranu i estrady. Żeby się wybić, potrzebny jest wyjątkowy pomysł. Justin Bieber postanowił się wybić nie tylko wyjątkowo rześką kompozycją, ale także postawił na oprawę wizualną sygnowanego jego imieniem zapachu. Flakonik Justin Bieber’s Girlfriend do złudzenia przypomina kolorową sprężynę, którą każda z nas posiadała w dzieciństwie. Budzi radosne wspomnienia i kojarzy się z zabawą, a poskręcane spirale nie pozwalają na nudę.

4. Romantyczne Diesel Loverdose

Te orientalno-waniliowe perfumy dedykowane są kobietom romantycznym, które cenią sobie ciepło i lubią otaczać się pięknem. Zamknięte zostały we flakoniku, który z powodzeniem może stanowić ozdobę półki z kosmetykami. Leżące na boku serduszko wygląda jakby było wycięte z kryształu i urzeka niespotykaną formą oraz fioletowym kolorem. Flakony Loverdose dostępne są także w innych wersjach kolorystycznych, skrywających w sobie różne kompozycje zapachowe.

Damskie perfumy

5. Donna Karan Black Cashmere

Perfum Donny Karan nikomu nie trzeba przedstawiać. Pozycjie takie jak DKNY Be Delicious, czy DKNY Be Desired od lat cieszą się wielką popularnością wśród młodych (także tych tylko duchem), otwartych na wyzwania osób. Projektantka tworzy jednak również zapachy dla osób o bardziej romantycznej duszy. Donna Karan Black Cashmere przyciąga nie tylko orientalno-kwiatową kompozycją, która koi zmysły i otacza aurą tajemniczości. Perfumy te zamknięte są we flakoniku przypominającym obły kamień. Z powodzeniem można go wykorzystać jako ozdobę półki i to nie tylko takiej na kosmetyki.

Autor: www.tagomago.pl.

Komentarze