Peeling - piękna i zdrowa skóra twarzy i ciała

Peeling skóry twarzyPielęgnacja skóry ciała i twarzy nie może obyć się bez peelingu. Raz w tygodniu wystarczy, aby wyglądać świeżo, pięknie i zdrowo. Zarówno ten przeprowadzany w domowych warunkach, jak i w salonie kosmetycznym przynoszą zaskakujące efekty w szybkim czasie. Duża różnorodność produktów pozwala dostosować kosmetyk zarówno do typu skóry, jak i indywidualnych preferencji.

Dlaczego i jak działa peeling?

Wyjaśnienia należy zacząć od procesów regeneracji, jakim podlega skóra. Naskórek złuszcza się, pozostawiając miejsce nowym komórkom. Proces ten jednak trwa dość długo, dodatkowo zaburzony może być poprzez czynniki zewnętrzne, takie jak stres, przemęczenie czy dym tytoniowy. Wskutek tego skóra robi się szara, jest szorstka i pozbawiona blasku. Zadaniem peelingu jest usunięcie martwego naskórka oraz stymulowanie warstwy skóry odpowiedzialnej za produkcję nowych komórek do szybszej pracy. Dzięki temu przyśpiesza również produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za jędrność skóry, jej nawilżenie oraz koloryt. Peeling działa również oczyszczająco i zapobiega powstawaniu zaskórników. Systematyczne wykonywanie zabiegu usuwa nadmiar sebum odtykając pory, dzięki czemu na skórze pojawia się mniej niedoskonałości. Już po pierwszym wykonaniu peelingu zauważyć można, że skóra jest bardziej odżywiona i sprężysta.

Jaki kosmetyk wybrać?

Peelingi dostępne są różnych rodzajach, które dostosowują się do właściwych typów skóry. Dla skóry wrażliwej dedykowane są peelingi enzymatyczne. Zawierają one substancje, które nie działają drażniąco, a ich działanie nie jest mechaniczne, tak jak w przypadku peelingów z drobinkami. Kosmetyk nakłada się na twarz w formie maseczki, a gładka konsystencja nie podrażnia skóry. Peelingi mechaniczne zawierają drobinki, a ich działanie możliwe jest w wyniku pocierania skóry. W zależności od wybranego kosmetyku, w preparacie znajdować się mogą zmielone nasiona lub pestki owoców, ale też syntetyczne drobinki, których gładki kształt jest o wiele bezpieczniejszy dla cery, wyjaśnia specjalista z drparadowska.pl.

Peeling ciała wykonywany jest przy użyciu kosmetyków, w których drobinki są grubsze. Najczęściej kupowane preparaty zawierają ziarna kawy, cukru lub soli. Ich działanie polega nie tylko na złuszczaniu skóry, ale również na jej odżywieniu.

Peeling w gabinecie?

Zabiegi oferowane przez kosmetologów mają o wiele szersze i skuteczniejsze zastosowanie i działanie. Oprócz pozbywania się martwego naskórka sprawiają także, że skóra jest odmłodzona, zmarszczki stają się płytsze, a niedoskonałości znikają. W gabinecie skorzystać można z trzech rodzajów peelingów: powierzchniowego, średnio głębokiego oraz głębokiego. Ostatnie dwa wykonywane mogą być wyłącznie przez lekarzy medycyny estetycznej, ponieważ są inwazyjne, wstrzykiwane są w głębsze warstwy skóry i wymagają krótkiego okresu rekonwalescencji. Ma to również związek ze stosowanymi powikłaniami. Peeling głęboki i średnio głęboki przeprowadzany jest przy użyciu kwasów, których niewłaściwe zastosowanie może nieść poważne powikłania.

Ocena: 5.0

Komentarze