Nie wiesz, jak zrobić makijaż krok po kroku? Sprawdź!

Nie wiesz, jak zrobić makijaż krok po kroku? Sprawdź!Podstawowym zadaniem makijażu jest podkreślenie w subtelny sposób urody oraz zatuszowanie wszelkich niedoskonałości.

Poprawnie wykonany makijaż to taki, którego w zasadzie nie widać. Odpowiednio dobrane kosmetyki, zwłaszcza do makijażu twarzy, powinny wtopić się i skomponować z naturalnym odcieniem naszej skóry. Dlatego pamiętajmy, aby w zależności od pory roku zmieniać kolor podkładu oraz korektora. Oprócz tego wykonując codzienny makijaż, powinnyśmy również pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Sprawdź zatem, jak wykonać makijaż krok po roku.

Makijaż twarzy - na co zwrócić uwagę?

Zanim przystąpimy do wykonania makijażu twarzy, koniecznie musimy ją najpierw odpowiednio przygotować. Podstawą jest oczyszczenie skóry twarzy oraz nałożenie kremu. Jeśli chcemy przedłużyć trwałość makijażu, możemy nałożyć wcześniej bazę. W zależności od potrzeb, możemy wybrać bazę matującą lub rozświetlającą. Warto też sięgnąć po korektor. Dzięki niemu skutecznie ukryjemy wszelkie niedoskonałości, zarówno w postaci wyprysków, jak i zaczerwienień. Korektorem zamaskujemy również cienie pod oczami. Kolejnym krokiem w makijażu twarzy jest nałożenie podkładu. Powinien zostać dobrany w taki sposób, aby nie odznaczał się od naturalnego koloru naszej skóry. Oprócz tego podkład powinien zostać dopasowany również do potrzeb naszej skóry. Możemy wybierać spośród nawilżających, matujących, rozświetlających lub mocno kryjących. Wykonując makijaż twarzy pamiętajmy również o delikatnym jej ożywieniu. W tej roli doskonale sprawdzą się róże i bronzery. Kolor powinien zostać dopasowany do naszego typu urody i karnacji. Dla kobiet o jasnym kolorze skóry doskonale sprawdzą się róże o chłodnych odcieniach. Natomiast panie o ciemnej karnacji mogą z powodzeniem wybierać bronzery lub ciepłe odcienie różu. Dzienny makijaż możemy podkreślić również rozświetlaczem. Wystarczy nałożyć jego odrobinę na skronie i kości policzkowe. Zwieńczeniem makijażu powinno być delikatne oprószenie twarzy pudrem. Dzięki temu utrwalimy makijaż. Jego kolor również powinien być dopasowany do odcienia naszej skóry, tak aby się nie odznaczał. W zależności od potrzeb, możemy wybrać puder matujący lub rozświetlający.

Makijaż krok po kroku - jak malować oczy?

Kolejnym etapem wykonania makijażu powinno być malowanie oczu. Jeśli na co dzień używamy cieni do powiek, pamiętajmy, aby przed ich nałożeniem delikatnie posmarować powieki podkładem. Dzięki temu cienie będą dłużej się trzymać i unikniemy ich "rolowania" w ciągu dnia. Możemy również kupić bazę pod cienie do powiek. Na co dzień starajmy się unikać eyelinera. Zamiast tego dokładnie wytuszujmy rzęsy. Jeśli chcemy mocniej podkreślić oczy, możemy użyć ciemniejszego cienia. Nie zapominajmy również o makijażu brwi. Dzięki temu, że podkreślimy ich naturalny kształt, nadamy naszej twarzy wyrazu. Makijaż brwi możemy wykonać przy pomocy kredki lub cienia. Makijaż zakończmy subtelnym podkreśleniem ust za pomocą szminki w jasnych odcieniach różu lub beżu.

Ocena: 5.0

Komentarze