Manicure hybrydowy - jak go zrobić samodzielnie w domu?

Manicure hybrydowyZaletą pomalowania paznokci w ten sposób jest przede wszystkim to, że pięknym i trwałym efektem można cieszyć się przez długi czas. W przeciwieństwie do innych metod robienia manicure. Czy wiesz, że lakier hybrydowy możesz nałożyć sobie sama w domu? Przeczytaj poradnik, który wyjaśni Ci, jak się do tego dobrze przygotować.

Manicure hybrydowy - co to takiego?

Nazwa ta pochodzi od specjalnych lakierów, które są używane podczas malowania paznokci. Chodzi o utwardzenie płytki, po to, aby stała się ona odporna na uszkodzenia i przede wszystkim ładna. Nie ma tutaj miejsca żadne przedłużanie jak w sytuacji nakładania tipsów.

Można go wykonać u profesjonalnej kosmetyczki albo samodzielnie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny sprzęt i postępować zgodnie z załączoną instrukcją. Co należy do zalet hybrydowego manicure? Dlaczego warto na niego stawiać?

Jest on przede wszystkim o wiele bezpieczniejszy dla płytki paznokcia niż manicure żelowy. Co więcej, nie jest on podatny na różne uszkodzenia i ścieranie, przez co można się nim cieszyć przez bardzo długi czas. Oprócz tego, zanim zostanie utrwalony pod wpływem promieniowania lampy UV, w zależności od potrzeb można dokonywać różnych poprawek i zmian.

Jaki sprzęt i akcesoria do wykonywania manicure hybrydowego w domu?

Podstawą takiego zestawu jest przede wszystkim lampa UV, która służy do utwardzania lakierów. Do tego musisz zaopatrzyć się w specjalny lakier podkładowy, czyli hard base oraz hard top - tak zwany lakier nawierzchniowy. Dobry manicure nie powstanie poza tym bez głównego kosmetyku hybrydowego. Potrzebne będą Ci poza tym akcesoria takie jak: kopytko, patyczki, waciki, blok polerski. Na rynku dostępne są oprócz tego bardziej profesjonalne sprzęty, czego przykładem jest elektryczna frezarka do paznokci od Semilac.

Dopełnienie całości jest stanowi cleaner, płyn, który wykorzystuje się do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia oraz lakierów hybrydowych. Kiedy przemyjesz nim masę żelową, paznokcie nabiorą wyrazistego blasku. Staną się jeszcze piękniejsze. A jeżeli zechcesz wykonać nieco bardziej wyszukaną stylizację, sięgnij po specjalną plastelinę, Semilac Sculpture Gel. Dostępna jest ona w kilku kolorach, m.in.: niebieskim, zielonym, różowym, czy czerwonym. Zrobienie kwiatka, motylka, czy innego wzorku na paznokciach jeszcze nigdy nie było takie proste!

Jak to zrobić krok po kroku?

Zacznij od odsunięcia i usunięcia niepotrzebnych skórek. Następnie posłuż się pilniczkiem, aby nadać paznokciom specjalny kształt. Teraz będzie Ci potrzebny blok polerski do lekkiego zmatowienia płytki paznokcia. Uważaj, aby zrobić to z wyczuciem.

Nieestetyczny pył oczyść cleainerem. Nałóż bazę i utrwal ją światłem lampy, podobnie zrób z wybranym lakierem właściwym. Po tych czynnościach sięgnij po utrwalacz i pomaluj paznokcie. Długość trzymania w lampie zależne jest od jej mocy i rodzaju lakieru. Przekonaj się, jakie to proste i ciesz się pięknym manicure każdego dnia!

Ocena: 5.0

Komentarze