Jakie perfumy damskie wybrać na prezent?

Perfumy damskieŻadna kobieta jeszcze chyba nie powiedziała: "mam za dużo perfum". Flakonik z pięknym zapachem jest więc idealnym pomysłem na prezent niezależnie od tego, czy perfumy chcemy podarować przyjaciółce, mamie, partnerce czy córce. Wyzwaniem jest natomiast wybranie takiego zapachu, który obdarowanej się naprawdę spodoba.

Perfumy damskie - prezent idealny

Nie ma chyba kobiety, która nie uwielbiałaby perfum. Każda ma pod ręką co najmniej jeden flakonik, a zdarza się, że na toaletce stoi ich znacznie więcej. Nic więc dziwnego, że perfumy damskie to jeden z lepszych pomysłów na prezent. Taki podarunek z reguły wzbudza uśmiech i zadowolenie i - co ważne - pasuje prawie na każdą okazję. Niezależnie od tego, czy to święta, rocznica ślubu, imieniny czy urodziny, kobieta z perfum zawsze się ucieszy. Piękny zapach, nawet jeśli ktoś nie używa perfum zbyt często, zawsze wzbudza zadowolenie. Perfumy dodają pewności siebie, nadają charakteru, sprawiają, że budzi się czasami uśpioną kobiecość.

Jakie perfumy wybrać?

Niekiedy kobiety używają bardzo konkretnych zapachów lub są po prostu przywiązane do marek, których kompozycje im odpowiadają. W takiej sytuacji najlepiej przyjrzeć się zestawowi, który stoi na toaletce i albo kupić kolejny flakonik z kolekcji (być może właśnie pojawiła się edycja limitowana konkretnego zapachu), albo poprosić panią w perfumerii o pomoc w dobraniu podobnej, ale nie identycznej, woni. Ta druga możliwość jest nieco bardziej ryzykowna, ale jeśli się uda, taki prezent z pewnością zostanie doceniony i utkwi obdarowanej w pamięci. Warto także wyostrzyć słuch, ponieważ kobiety często dzielą się informacjami o tym, co im się podoba. Być może podczas wizyty w galerii można wspólnie przejść obok sklepu z perfumami i umiejętnie sprowokować rozmowę na ten temat?

Przygotowując się do wizyty w perfumerii, z pewnością warto upewnić się, czy nie istnieją nuty, których kobieta nie lubi albo niespecjalnie się one jej podobają. Przy okazji można poznać także te ulubione. Trzeba trochę pobawić się w detektywa, ale efekt wart jest zachodu. Dobrze jest przygotować się do rozmowy na temat stylu i temperamentu osoby, której chce się kupić perfumy. To cenna wskazówka dla ekspedientki w perfumerii, która będzie pomagała w znalezieniu zapachu idealnego. Oczywiście możliwości jest nieskończenie wiele, natomiast istnieją nuty, które zdecydowanie lepiej pasują do młodych dziewcząt, a także te, po które chętniej sięgają dojrzałe kobiety.

Możliwie bezpiecznym rozwiązaniem są zapachy kwiatowe, owocowe, te bardziej delikatne. Lubi je naprawdę wiele osób. Spora część kobiet, nawet jeśli preferuje mocne perfumy, to na lato kupuje właśnie lżejsze, kwiatowo-owocowe. Jeśli nie jesteś pewien upodobań zapachowych kobiety, nie ryzykuj ciężkich perfum na bazie piżma, ambry, a także jaśminu. Tego typu mocne kompozycje albo się kocha, albo się ich nie znosi, więc lepiej ich unikać, chyba że jest się pewnym, że obdarowywana kobieta takie właśnie zapachy lubi.

Komentarze