Jak wybrać najlepszy lakier hybrydowy do paznokci?

Lakier hybrydowyMówi się że dłonie są wizytówką człowieka, dlatego tak ważne jest dbanie o ich wygląd. Najbardziej charakterystycznym elementem dłoni są paznokcie, które dają kobietom ogromne pole do popisu w kwestii wyrażenia swojej osobowości, stylu czy podkreślania wyglądu. Dobrze wykonana stylizacja paznokci, za pomocą odpowiednich preparatów potrafi doskonale dopełnić nasz look. W ostatnich latach, największe triumfy święcą lakiery hybrydowe, które swoją różnorodnością, oraz wytrzymałością, podbijają serca kobiet na całym świecie. Jak dobrać hybrydy? Na co uważać, i czego unikać? Tego dowiecie się w dalszej części artykułu.

Najważniejszy jest skład

Podczas poszukiwania najlepszego lakieru hybrydowego, warto zwrócić uwagę na skład. Jak wiadomo, lakiery do paznokci składają się głównie z chemicznych składników, przez co część z nich może wywoływać niechciane reakcje alergiczne. Szczególną uwagę, należy zwrócić na formaldehyd, toluen, i DBP (ftalan dibutylu), czyli składniki które mogą podrażnić układ oddechowy, oraz wywołać wspomniane wcześniej uczulenie. Najlepszym wyborem są hypoalergiczne lakiery hybrydowe, które nie zawierają wyżej wymienionych komponentów, a tym samym prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej, jest znacznie niższe.

Użyteczność lakierów hybrydowych

Jedną z najważniejszych cech dobrego lakieru hybrydowego, jest wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. Jeżeli stylizacja hybrydowa utrzymuje się około 2-3 tygodni, możemy uznać produkt za bardzo dobry. Kolejnym ważnym elementem jest gęstość produktu. W tym wypadku lakier powinien być na tyle gęsty, aby nie spływał z paznokcia podczas robienia manicure. Taka gęstość sprawi że jego aplikacja będzie znacznie prostsza, a tym samym umożliwi wykonywanie skomplikowanych zdobień. Równie ważne jest krycie, czyli nasycenie kolorystyczne lakieru. Dobrym produktem, można nazwać preparat, który pokryję płytkę paznokcia po dwóch nałożeniach. Jeżeli lubicie wykonywać bardziej skomplikowane stylizacje i cenicie sobie oszczędność czasu, zwróćcie uwagę na szerokość i jakość pędzelka. Grubsze pędzelki przyspieszają pokrycie całego paznokcia lakierem. Pamiętajmy również o pojemności buteleczek lakierów hybrydowych. W tym wypadku zalecamy wybieranie mniejszych pojemności, gdyż upływ czasu wpływa negatywnie na jakość lakieru. Reasumując, im nowszy produkt, tym lepszy.

Opinie o danych lakierach hybrydowych i ich producencie

Pamiętajmy że są gusta i guściki, dlatego mimo że Wasza bliska przyjaciółka poleciła Wam dany produkt, nie znaczy że będzie idealny. Dobrym rozwiązaniem, jest czytanie opinii innych osób, a jeżeli jest to możliwe, również przejrzenie kilku filmów prezentujących daną linię lakierów hybrydowych, ich wytrzymałość, dostępne kolory, oraz gęstość. Dzięki temu będzie Wam dużo łatwiej podjąć decyzję, który produkt wybrać. Nie kierujcie się jedynie ceną, ale również jakością, czy składem. Bardzo często mniej znany produkt dorównuje, a nawet przewyższa jakością te najbardziej znane.

Autor: www.nox-nails.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze

Moni
Moją ulubioną marką jest nailac i w zasadzie wśród wszystkich moich koleżanek nie spotkałam jeszcze osoby, która by była z nich niezadowolona :)