Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną w upał?

Ubiór na rozmowę kwalifikacyjnąRozmowa kwalifikacyjna to spotkanie, które decyduje o tym, czy dostaniemy wymarzone stanowisko pracy, czy nie, dlatego ważne jest, aby odpowiednio się do niego przygotować. Strój podczas rozmowy o pracę to jeden z bardzo istotnych elementów, które wpływają na ogólną ocenę pracodawcy o nas i pomaga stworzyć profesjonalny wizerunek.

Strój na rozmowę kwalifikacyjną - ogólne zasady

Odpowiednia odzież na rozmowę kwalifikacyjną to strój biznesowy, taki jak: kostium, garsonka czy sukienki wizytowe. Charakteryzuje go przede wszystkim elegancja, prosty krój i stonowane kolory. Przed przyjściem na rozmowę o pracę warto też dokładnie zapoznać się z kulturą firmy i obowiązującym tam dress codem. Istnieją stanowiska, na których wręcz wskazane jest wykazanie się kreatywnością w ubiorze, jednak w większości przypadków lepiej ubrać się bardziej elegancko, okazując tym samym nie tylko swój stosunek do pracy, ale i rekrutera, który przeprowadza tego dnia z nami rozmowę kwalifikacyjną.

Jaki kostium na rozmowę kwalifikacyjną wybrać?

Damski kostium jest odpowiednikiem męskiego garnituru. To idealny strój na rozmowę o pracę na wysokie stanowisko, np. managera firmy, dyrektora. Damski garnitur jest wyjątkowo elegancki, a osoba, która go zakłada, uchodzi za osobę profesjonalną i kompetentną. Odzież najlepiej wybierać w stonowanych kolorach, np.: w odcieniach granatu, szarości. W bardzo upalne dni marynarkę najlepiej założyć tuż przed wejściem do gabinetu rekrutera, a w środku zapytać o możliwość jej zdjęcia, ze względu na wysoką temperaturę.

Jaką sukienkę na rozmowę o pracy wybrać?

Wybierając strój na rozmowę kwalifikacyjną w upalne dni, warto zdecydować się na sukienkę, najlepiej wizytową o najbardziej uniwersalnym i prostym kroju. Należy zwrócić uwagę, aby nie była ona zbyt krótka. Optymalna długość sukienki biznesowej sięga do kolan lub nieco ponad nimi. Sukienka nie powinna również odsłaniać pleców, ramion oraz biustu. Oficjalny strój powinien posiadać gładką fakturę materiału, bez błyszczących dodatków czy fantazyjnych ozdób oraz być w stonowanych barwach. Nawet w największy upał lepiej nie rezygnować z rajstop. Na rynku dostępne są ultracienkie, cieliste rajstopy, które zapewnią komfort nawet latem, a jednocześnie tworzą z całą stylizacją elegancką i profesjonalną całość.

Damska garsonka na rozmowę kwalifikacyjną

Garsonka, czyli marynarka i spódnica uszyta z tego samego materiału, to kolejna elegancka stylizacja, idealna na rozmowę o pracę. Istotne, aby dobrać do niej odpowiednią koszulę - idealnie skrojoną, która nie będzie się marszczyć i nadmiernie eksponować biustu. Profesjonalnie i schludnie prezentują się damskie koszule w jednolitym kolorze, najlepiej jasnym, np.: białym, beżowym, błękitnym.

Komentarze