Jak robić zakupy z noworodkiem?

Artykuły spożywczeCzy robienie zakupów w supermarketach z noworodkiem jest bezpieczne? Co zrobić, gdy muszę iść na zakupy, a nie mam z kim zostawić dziecka? Te pytania zadaje sobie wiele świeżo upieczonych matek. Po urodzeniu dziecka okazuje się, że podstawowe czynności stały się wyzwaniem. Jak sobie poradzić z zakupami, mając małe dziecko? Przeczytaj poniższe porady, a życie z noworodkiem stanie się odrobinę mniej wymagające.

Zakupy z noworodkiem - co z bezpieczeństwem?

Supermarkety, ale także małe lokalne sklepy, mogą być zagrożeniem dla noworodka. Podczas zakupów spotykamy dużo osób, które mogą być przeziębione, a układ immunologiczny nowonarodzonego dziecka nie jest przecież jeszcze do końca rozwinięty, dlatego dziecko łatwo może złapać infekcję.

Niebezpieczna jest też zmiana temperatur. Klimatyzacja w sklepach oraz otwarte lodówki niekorzystnie wpływają na niemowlęta, zwłaszcza jeżeli na zewnątrz panują bardzo wysokie temperatury.

Dodatkowo na noworodki i ich układ nerwowy mogą źle wpłynąć: panujący w sklepie hałas, głośna muzyka oraz ostre światła. Potencjalnych zagrożeń jest więc całkiem sporo.

Rady, jak robić zakupy z noworodkiem

Wybierając się z dzieckiem na zakupy, zadbaj o to, by ten czas był jak najkrótszy. Warto przygotować sobie listę produktów do kupienia, a przed wejściem do sklepu dobrze jest zmienić pieluchę oraz nakarmić noworodka, co może spowodować, że zaśnie i zakupy miną mu bezstresowo.

Gdy jednak trzeba przewinąć dziecko poza domem, należy się postarać, aby użyć swojego wózka lub zrobić to w samochodzie. Trzeba pamiętać, aby ograniczyć kontakt dziecka ze wszystkimi przedmiotami użytku publicznego, ponieważ jest to siedlisko wielu bakterii i drobnoustrojów.

Jeżeli musisz wybrać się z noworodkiem na zakupy, wybierz mniejsze, lokalne sklepy, w których możliwość spotkania przeziębionych osób będzie jak najmniejsza.

Aby umilić sobie i dziecku zakupy, zabierz ze sobą chustę. Dzięki niej maluch czuje się bezpiecznie, a to sprawi, że będzie spokojniejszy i zrelaksowany. Mama natomiast będzie mogła cieszyć się swobodą.

Zakupy bez wychodzenia z domu?

Jeżeli stresują Cię wyprawy do miejsc, w których jest dużo ludzi i martwisz się o stan zdrowia swojego malucha, jednak nie możesz sobie pozwolić na wyprawy do sklepu bez dziecka, ciekawym rozwiązaniem mogą być… zakupy bez wychodzenia z domu! W sieci można znaleźć wiele tzw. supermarketów online, które oferują artykuły spożywcze z dostawą do domu w przystępnych cenach. Dzięki temu nie tylko zminimalizujesz problem zakupów z niemowlęciem, ale też oszczędzisz sporo czasu.

Ocena: 5.0

Komentarze