Jak nosić złote naszyjniki?

Złoty naszyjnikZłota biżuteria to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Metal jest bardzo trwały i plastyczny, a dodatkowo pięknie błyszczy i pasuje kobietom w każdym wieku. Złote naszyjniki to wyjątkowa biżuteria, która może symbolizować ważny moment naszego życia, być prezentem od bliskiej osoby lub podarunkiem, który sprawimy sobie same. Nosimy je na wiele okazji, bez problemu dopasowując do naszej stylizacji. Z jakimi rodzajami biżuterii możemy spotkać się w sklepach?

Celebrytka - to się teraz nosi!

Popularne celebrytki to złote naszyjniki z niewielkimi zawieszkami, na przykład w kształcie serca, koniczyny lub koła. Biżuteria jest i była bardzo popularna wśród gwiazd, stąd jej nazwa. Warto wybierać dobrze dopasowane modele, które zawieszamy tuż przy szyi. Standardowa długość wynosi 42 cm. Popularne są celebrytki składające się z kilku zawieszek o różnych kształtach i kolorach. To doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, który można wzbogacić grawerem z dedykacją. Każdy rodzaj zawieszki symbolizuje pewne cechy i uczucia. Serce to oczywisty znak miłości i oddania. Księżyc jest symbolem wrażliwości i tajemniczości. Koniczynka to znak szczęścia i nadziei. Naszyjniki tego typu świetnie prezentują się na niskich i drobnych sylwetkach. Są również zalecane paniom obdarzonym bardzo długą szyją.

Princeska - jak nosić?

Tego typu złote naszyjniki najczęściej osiągają długość od 43 do 50 cm, która jest odpowiednia dla kobiet w każdym wieku. Można nosić je zarówno do dekoltów, jak i zabudowanych górnych części garderoby. Tego typu biżuteria często jest wysadzana kamieniami szlachetnymi, w związku z czym z powodzeniem można założyć ją na wykwintne przyjęcie. Na co dzień sprawdzi się do rozpiętej koszuli i marynarki. Princeska może składać się również z łańcuszka i pojedynczej zawieszki. Przyjmuje wtedy kształt litery V. Ten model jest odpowiedni dla pań z dużym biustem.

Złota biżuteria

Matinee - najwyższa forma elegancji

Biżuteria należąca do tej grupy charakteryzuje się długością od 50 do 65 cm, sięgającą aż do zagłębienia między piersiami. Złote naszyjniki tego typu mogą być wykorzystywane podczas szczególnych okazji, gdy decydujemy się na mocne wyeksponowanie dekoltu. Na co dzień można nosić je w stylizacjach z obcisłymi golfami. Warto wybierać jednokolorowe części garderoby, gdyż w połączeniu z wzorzystą bluzką, naszyjnik nie będzie zbyt widoczny. Z tego typu modeli powinny zrezygnować posiadaczki dużych biustów, ze względu na dodatkowe eksponowanie piersi.

Opera - dla kogo?

To jeden z najdłuższych rodzajów biżuterii, dostępnych w sklepach jubilerskich. Jej długość wynosi od 65 do 86 cm, sięgając znacznie poza linię biustu. Jest polecana zwłaszcza wysokim paniom i tym o nieco krąglejszych kształtach. Złote naszyjniki typu opera optycznie wyszczuplają sylwetkę. Ich dodatkową zaletą jest możliwość kilkukrotnego owinięcia wokół szyi, uzyskując w ten sposób oryginalny i bardzo stylowy efekt.

Lariat - to najdłuższy naszyjnik z całego zestawienia. Jego długość znacznie przekracza 100 cm. Wbrew pozorom jest najbardziej uniwersalnym modelem, z uwagi na możliwość dowolnego owinięcia wokół szyi i dopasowania do sylwetki.

Wszystkie wspomniane wyżej złote naszyjniki można ze sobą łączyć, uzyskując w ten sposób najmodniejszy look sezonu. Nie bójmy się eksperymentować z kształtami biżuterii, grubością, długością i kolorami. Połączenie ze sobą różnych odcieni złota zapewni niesamowity efekt. Najmodniejsze zestawienia składają się z kilku naszyjników, z których część wykonana jest w stylu retro oraz minimalistycznym.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem jubilerskim Marko.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze