Jak dobrać kapelusz do damskiej twarzy?

Kobieta w kapeluszuNakrycia głowy, w praktycznie każdym klimacie, są właściwie obowiązkowe.

Czy to srogie zimy czy też wielkie upały głowę chronić należy zarówno przed wyziębieniem jak i zbytnim wychłodzeniem - oba te przypadki mogą bowiem spowodować wiele niekorzystnych chorób i komplikacji zdrowotnych.

Jednym z nich są kapelusze. Wybór ich kształtów jest bardzo duży - od subtelnych damskich, po eleganckie męskie, aż po regionalne - sombrero czy też te, kojarzone z amerykańskim stanem Teksas (kowbojskie). Jak dobrać ten typ nakrycia głowy do kobiecej twarzy? Poniżej kilka rad.

Jaki kapelusz do twarzy?

W przypadku twarzy drobnej, należy dobrać kapelusz z małym rondem i niską główką. Te większe mogą zdominować Twoją buzię i sprawić, iż poza kapeluszem, nie będzie już widać nic.

Jeśli Twoja twarz jest okrągła kapelusz musi być wysoki ale z płytką główką. Dobrym rozwiązaniem mogą być również modele spiczaste, jednak należy je dokładnie przymierzyć przed zakupem i sprawdzić, czy pasują do twarzy. Zasadą są ronda szersze od twarzy - optycznie ją pomniejszają. Ideałem będą więc modele graniaste i kanciaste, co oznacza, iż nie należy nosić tych okrągłych lub zaokrąglonych. Tak samo wielkość ronda winno się dobierać w sposób rozsądny aby całość nie sprawiała wrażenia bezguścia lub nie ośmieszała.

Twarze kwadratowe wydłużą kapelusze osadzone wysoko na czole - najlepiej jeśli znajdują się blisko linii włosów i odsłaniają całą twarz. Idealnym połączeniem z Twoją głową będzie, nieco odgarnięta na bok, beretka.

W noszeniu kapeluszy, jak we wszystkim, należy zachować umiar. Podstawa jest więc odpowiednie skomponowanie ich z resztą stroju. Nie są one odpowiednie do zwykłych kurtek czy też sportowego look’u - będą wtedy wyglądać śmiesznie i karykaturalnie, a więc na pewno nie tak, jak życzy sobie osoba wkładająca je na głowę.

Kiedy je więc ubierać i do czego?

Idealnym przykładem są letnie sukienki z którymi wyśmienicie komponują się lekkie kapelusze. Takie nakrycie głowy ochroni przed słońcem ale nada też klasy i polotu tego typu strojowi. Nie mniej dogodnymi okazjami są oczywiście imprezy oficjalne, gdzie kapelusz może zaświadczać o klasie i smaku kobiety mającej go na głowie. Dość wspomnieć, iż wielbicielami tych nakryć są królowa Elżbietą ale także wiele gwiazd współczesnego show-businessu.

Czy warto inwestować więc w kapelusze?

Z pewnością tak, jednak jak każda część garderoby, muszą być właściwie dobrane i skomponowane z resztą. Będą wówczas stanowić nie tylko ochronę przed warunkami atmosferycznymi ale także podkreślenie urody kobiety je zakładającej. A czy taki właśnie nie powinien być cel?

Dodatkowo, jeśli właściwie rozegrasz kwestię dopasowania, będą tuszować mankamenty Twojej twarzy, a co więcej, zwracać na Ciebie uwagę niebanalnym krojem oraz kolorystyką. W takim układzie to on spowoduje sukces całej kreacji, a co za tym idzie podniesie Twoją samoocenę oraz poczucie własnej wartości.

Kapelusz powinien być obowiązkową częścią składową garderoby każdej szykownej kobiety – tym bardziej, iż występuje w wielu odmianach, krojach i półkach cenowych.

Źródło: www.theavenue.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze