Fotoodmładzanie IPL w walce z objawami starzenia się skóry

FotoodmładzanieŻaden zabieg z zakresu kosmetyki czy medycyny estetycznej nie pozwala na zatrzymanie naturalnego procesu starzenia się skóry. Nie oznacza to jednak, że nie da się walczyć z widocznymi objawami tego zjawiska. Dobrym przykładem jest fotoodmładzanie IPL, które zapewnia zredukowanie nieestetycznych zmian skórnych, m.in. drobnych zmarszczek, przebarwień i rozszerzonych naczynek.

Kuracja odmładzająca dla osób w różnym wieku

Wbrew pozorom, fotoodmładzanie IPL nie jest przeznaczone wyłącznie dla osób powyżej 40., 50. czy 60. roku życia. Wskazania do rozpoczęcia tej kuracji są zależne przede wszystkim od indywidualnego stanu cery. A jak wiadomo, na gorszą kondycję skóry wpływają nie tylko naturalne procesy starzenia, ale też czynniki zewnętrzne, np. ciężkostrawna dieta, papierosy, alkohol, intensywne opalanie czy nawet nieodpowiednia pielęgnacja w warunkach domowych. W związku z tym, obecnie na skorzystanie z fotoodmładzania decydują się też młodsze osoby. Tym bardziej, że kuracja z zastosowaniem technologii IPL zapewnia dużą skuteczność, przy równoczesnym zachowaniu bezinwazyjności.

Redukuje drobne zmarszczki, przebarwienia i zaczerwienienia

Fotoodmładzanie IPL cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem wśród osób, którym zależy na zniwelowaniu widocznych objawów starzenia się skóry. Dzięki tej kuracji można zredukować zarówno przebarwienia, plamy posłoneczne, piegi czy rozszerzone naczynka, jak i drobne zmarszczki lub zaczerwienienia. Ponadto, wykonanie zabiegów z użyciem technologii IPL pozwala przywrócić skórze jędrność i elastyczność oraz aktywizuje naturalne procesy regeneracyjne. Duża w tym zasługa impulsów światła, które są emitowane przez specjalistyczne urządzenie. To właśnie one niszczą uszkodzone komórki naskórka oraz stymulują wytwarzanie nowego kolagenu w głębszych warstwach skóry.

Co ważne, fotoodmładzanie wyróżnia się tym, że nie generuje dyskomfortu, jest bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Parametry technologii IPL są zawsze dostosowywane do stanu skóry oraz indywidualnych odczuć osoby, która korzysta z tej kuracji kosmetycznej. Ponadto, cały zabieg jest stosunkowo krótki, zaś głowica chłodząca urządzenia dodatkowo gwarantuje mniejszą uciążliwość podczas naświetlania. Dzięki temu można osiągnąć zadowalające rezultaty w gabinecie i bez problemu wrócić do codziennych obowiązków. Wykonanie fotoodmładzania nie wymaga bowiem okresu rekonwalescencji.

Jak postępować po zabiegu z użyciem IPL?

Przed rozpoczęciem kuracji odmładzającej z użyciem IPL warto zapoznać się z istotnymi zaleceniami pozabiegowymi. Ich przestrzeganie wpływa na podtrzymanie osiągniętych rezultatów i zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań. Bardzo ważna jest wtedy ochrona skóry przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych. W tym celu należy zarówno nie eksponować partii ciała poddawanej kuracji na działanie słońca, jak i pamiętać o regularnym stosowaniu kremów z wysokim filtrem SPF (minimum przez miesiąc po zabiegu). To zalecenie wiąże się zresztą z tym, że najlepszym czasem na rozpoczęcie fotoodmładzania IPL są chłodniejsze pory roku, czyli jesień bądź zima. Mniejsze nasłonecznienie czy niższa temperatura nie zwalniają oczywiście z postępowania zgodnego z zaleceniami pozabiegowymi.

Kosmetyki odmładzające

Przez kilka dni po wykonaniu fotoodmładzania trzeba również zrezygnować z sauny, basenu, gorących kąpieli oraz stosowania preparatów na bazie alkoholu. Znakomicie sprawdzą się wtedy kosmetyki o intensywnym działaniu nawilżającym. Natomiast w przypadku wystąpienia zaczerwienień bądź uczucia pieczenia, warto sięgnąć po panthenol lub alantan w kremie.

Artykuł przygotowany we współpracy z salonem Qclinique w Warszawie.

Ocena: 5.0

Komentarze

Kobieta
Bardzo fajny jest zabieg fotoodmładzania IPL. Zdecydowałam się na cała serie poniewaz tylko wtedy można uzyskać zamierzone efekty. Po 10 zabiegach przeprowadzonyc h co 2 tygodnie moja twarz jest rozpromieniona! !! Polecam Wam kobietki bo naprawdę warto. A ja korzystałam z zabiegów w specjalistyczny m gabinecie DepilConcept i z tego co się orientuje to jest ich wiele w całej Polsce bo są siecią i naprawdę dbają o klienta. Także do dzieła bo warto zainwestować w siebie :)