Dredy - oryginalny pomysł na fryzurę

dredyDredy są rodzajem fryzury, powstałej z pęków włosów, sfilcowanych w specjalny sposób. Są charakterystyczne dla wielu subkultur, między innymi osób, utożsamiających się z ruchem rastafarian. Dredy tworzy się poprzez tapirowanie i skręcanie poszczególnych pasm włosów za pomocą grzebienia lub rąk.

Najlepiej tapiruje się włosy suche. Świeżo wykonane dredy muszą przez pewien czas się zbić, aby były jednolite i nie wydostawały się z nich pojedyncze włosy. Nowoczesnymi sposobami tworzenia dredów jest ich filcowanie oraz posłużenie się szydełkiem.

Osobom z krótkimi włosami poleca się dredy syntetyczne. Są lżejsze i łatwiejsze w pielęgnacji niż te, wykonane z naturalnych kosmyków. Dredy są popularne zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Panie preferują jednak nieco cieńsze dredy, układające się jak normalne włosy.

Więcej awangardy?

W takim razie warto postawić na dredy kolorowe. Można zafarbować własne pasma lub doczepić sztuczne dredy w dowolnie wybranym kolorze. Nieco delikatniejszą odmianą dredów są warkoczyki. Można je przeplatać koralikami, przez co efekt będzie jeszcze subtelniejszy. Taka fryzura jest wyjątkowo popularna wśród kobiet. Po pewnym czasie rozpuszczenie warkoczyków skutkuje uzyskaniem delikatnych fal, pozwalających na romantyczny i stylowy look. Obecnie dredy są jednym z najciekawszych rodzajów fryzur. Na ich wykonanie decyduje się wiele osób, zarówno nastolatków jak i dorosłych. Możliwe jest ich zrobienie w domowym zaciszu, ale znacznie lepszym rozwiązaniem jest udanie się do salonu fryzjerskiego.

Specjalista dołoży wszelkich starań, aby dredy zostały wykonane profesjonalnie, z dbałością o pasma. Wiele osób traktuje dredy jak normalne włosy, wiążąc je w kucyki lub nawet tworząc z nich koki. To sposoby na uzyskanie nowoczesnej, ale i eleganckiej fryzury. Noszenie dredów jest wygodne. To ciekawy sposób na wyrażenie swojej osobowości oraz uzyskanie niepowtarzalnego looku. Posiadanie dredów wiąże się jednak z wzbogaceniem wiedzy na ich temat oraz wypracowaniem umiejętności, niezbędnych do odpowiedniej pielęgnacji. Zaplecione w ten sposób włosy trzeba regularnie myć, uważając, aby ich nie rozplątać.

Wiele osób uważa, że jedynym sposobem na pozbycie się dredów jest ścięcie włosów. Nie jest to prawdą, ponieważ wiele salonów fryzjerskich specjalizuje się w ich rozczesywaniu. Można to również zrobić samodzielnie, w Internecie nietrudno znaleźć ciekawe i proste metody na rozplątanie dredów.

Ocena: 5.0

Komentarze