Depilacja laserowa - zalety i bezpieczeństwo

Depilacja laserowaDepilacja jest powszechnym zabiegiem, który wykonują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Istnieje kilka metod depilacji, które różnią się między sobą trwałością efektów. Najpopularniejszym akcesorium depilacyjnym jest maszynka jednorazowa, która pozwala w szybki i prosty sposób pozbyć się owłosienia w wybranym miejscu. Długotrwałość efektu zależy od grubości i koloru włosa oraz predyspozycji hormonalnych. Innymi przyrządami depilacyjnymi są plastry z woskiem, pasty cukrowe i depilatory elektryczne. Te metody usuwania owłosienia są dosyć bolesne, dlatego wiele osób z nich rezygnuje. Za najskuteczniejszy sposób depilacji od wielu lat uznaje się zabieg laserowy, który pozwala cieszyć się gładka skórą przez wiele lat.

Na czym polega depilacja laserowa?

Podczas zabiegu depilacji laserowej, emitowane wiązki lasera niszczą mieszki włosowe, oddziałując na ciemny barwnik - melaninę. Z racji tego, że laser działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu, konieczne jest wykonanie kilku sesji depilacyjnych. Zabieg jest bezbolesny i uważa się go za bezpieczną i bezinwazyjną metodę usuwania owłosienia. Najszybciej efekty depilacji widoczne są u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez wiele lat, ale dla pewności, zaleca się wykonywanie raz do roku sesji utrwalających. Depilacja laserem jest bardzo popularna, dlatego powstaje wiele gabinetów oferujących tę usługę. Przykładem jest choćby depilacja laserowa w Poznaniu i zaufany salon https://www.studiolaser-depilacja.pl/poznan/depilacja-laserowa.html, gdzie doświadczeni specjaliści pracują na najwyższej klasy sprzęcie.

Przygotowanie do zabiegu i przebieg depilacji

Pierwszym etapem, poprzedzającym sam zabieg depilacyjny, jest konsultacja ze specjalistą. Podczas tej wizyty diagnozuje się rodzaj i kolor włosów oraz kondycję skóry. Dzięki tego można właściwie dobrać parametry lasera. Sam zabieg jest bezpieczny, bo wiązki laserowe nie uszkadzają naskórka. W zależności od wielkości obszaru poddawanego depilacji, zabieg może trwać od kilkunastu minut do kilku godzin. Sesje depilacyjne należy powtarzać co 4-8 tygodni, do momentu uzyskania stuprocentowego efektu. Po zabiegu skóra jest napuchnięta i wrażliwa, dlatego należy unikać promieni słonecznych, mydła i spirytusu. Nie można również złuszczać naskórka w depilowanym miejscu. Obrzmienie utrzymuje się około 4 dni po zabiegu. Przez swoją wysoką skuteczność, depilacja laserowa jest często jedynym rozwiązaniem dla osób zmagających się z szybko odrastającym owłosieniem.

Przeciwwskazania

Choć depilacja laserowa uważana jest za bezpieczną, istnieje kilka przypadków, kiedy nie wykonuje się zabiegu. Dotyczy to przede wszystkim kobiet w ciąży i będących w okresie karmienia piersią. Poza tym, odradza się poddawania zabiegowi, osobom cierpiącym na epilepsję, łuszczycę, nieunormowaną cukrzycę, stosującym maści z retinolem oraz posiadającym poparzenia skóry i zażywającym leki i zioła światłoczułe (nagietek, dziurawiec).

Komentarze