2 skuteczne metody oczyszczania skóry twarzy

Oczyszczanie skóry twarzyNa naszą skórę oddziałują różne czynniki zewnętrzne, które mogą wywoływać zauważalne niedoskonałości cery. Tak jest np. z nadmiarem zalegających zanieczyszczeń czy pozostałościami po kosmetykach kolorowych, służących do wykonywania makijażu. To m.in. one sprawiają, że cera stopniowo traci zdrowy wygląd. Bez skutecznych zabiegów oczyszczających trudno więc wyobrazić sobie poprawienie kondycji skóry.

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju niedoskonałości skóry chcemy zredukować, zanim zdecydujemy się na kurację, która pozwoli na usunięcie konkretnych defektów, powinniśmy najpierw pomyśleć o zabiegach oczyszczających. Ich zadaniem jest bowiem m.in. przygotowanie obszaru poddawanego terapii gabinetowej do różnych działań leczniczych i pielęgnacyjnych. Natomiast prym wśród profesjonalnych kuracji oczyszczających wiodą 2 metody - peeling kawitacyjny oraz oxybrazja. Co charakteryzuje wspomniane zabiegi i czy można je wykonywać w ramach jednej terapii?

Peeling z zastosowaniem ultradźwięków

Peeling kawitacyjny to jedna z odmian kuracji oczyszczających i delikatnie złuszczających naskórek, z którą spotkamy się w wielu salonach urody. W tym przypadku do usuwania zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka kosmetolog wykorzystuje szpatułkę emitującą ultradźwięki. Co więcej, peeling kawitacyjny pozwala na zredukowanie zrogowaciałości, nadmiaru sebum, bakterii oraz toksyn. Dzięki temu zabiegowi możemy więc pozbyć się wielu czynników, które mają niekorzystny wpływ na wygląd naszej skóry. I co najważniejsze, peeling kawitacyjny jest bezinwazyjną kuracją oczyszczającą. Jak konkretnie działa urządzenie stosowane podczas tego zabiegu?

Ultradźwięki emitowane przez aparaturę do peelingu kawitacyjnego wchodzą w kontakt ze zwilżoną powierzchnią skóry, co prowadzi do powstania pęcherzyków gazu. Te następnie pękają, a wytwarzana wtedy energia kinetyczna umożliwia rozbicie martwych komórek naskórka oraz zredukowanie wszelkich zanieczyszczeń. Ponadto, peeling kawitacyjny dezynfekuje oraz dotlenia obszar poddawany kuracji.

Tlen hiperbaryczny i sól fizjologiczna, czyli oxybrazja w akcji

Efekt oczyszczenia i delikatnego złuszczenia naskórka osiąga się również dzięki zastosowaniu oxybrazji. Ten zabieg bywa niekiedy nazywany peelingiem wodno-tlenowym, a odnosi się to przede wszystkim do obecnych w nim składników. Tutaj kluczowe okazuje się bowiem wykorzystanie dyszy, która za pomocą tlenu hiperbarycznego, czyli pod wysokim ciśnieniem, emituje strumień soli fizjologicznej. Przy użyciu wspomnianej aparatury kosmetolog może nie tylko oczyścić skórę w danej partii ciała z zalegających zanieczyszczeń, ale też dotlenić oraz pobudzić konkretny obszar do naturalnej regeneracji. Co ważne, oxybrazja nie wywołuje podrażnień i może być wykonywana nawet u osób z cerą alergiczną czy naczyniową. Duża w tym zasługa naturalnych składników, które są również obojętne dla organizmu człowieka.

Łączenie różnych zabiegów oczyszczających skórę

Peeling kawitacyjny i oxybrazja mają wiele wspólnych cech. Oprócz tego, że obydwie kuracje pozwalają na skuteczne oczyszczenie skóry, ich zaletą jest także możliwość zastosowania nawet u osób z cerą wrażliwą lub naczyniową. Co więcej, omawiane metody sprawdzają się znakomicie jako zabiegi przygotowujące skórę do bardziej złożonych terapii kosmetycznych. Oczyszczenie obszaru poddawanego kuracji gabinetowej sprawia bowiem, że zdecydowanie zwiększa się wchłanialność preparatów ze składnikami aktywnymi. A to z kolei zawsze potęguje efekty końcowe zabiegów pielęgnacyjnych lub leczniczych.

Oczyszczanie skóry twarzy

Co ciekawe, również rezultaty samej kuracji oczyszczającej można z łatwością "podkręcić", np. łącząc ze sobą dostępne metody gabinetowe. Często spotykanym rozwiązaniem jest przeprowadzenie oxybrazji po wykonanym już wcześniej peelingu kawitacyjnym. Pierwsza ze wspomnianych metod zapewnia wtedy nie tylko powtórne oczyszczenie otwartych porów, ale też złagodzenie i dodatkowe dotlenienie skóry w obszarze zabiegowym.

Artykuł o zabiegach oczyszczających skórę opracowano przy wsparciu kosmetologów gabinetu Qclinique w Warszawie.

Ocena: 5.0

Komentarze